У день виборів, 25 жовтня президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою голосував на Оболоні в Києві, так як прописаний він по вулиці Героїв Сталінграда. На виборчу дільницю глава держави прибув з цілою армією охорони.

Кореспонденти “Страни” помітили, що були прийняті безпрецедентні заходи безпеки. Тепер Зе супроводжують 7 особистих охоронців з бронечемоданом і бойовою парасолькою, а також близько 20 бійців Управління держохорони.

У неділю Володимира і Олену Зеленських привіз традиційний кортеж: представницький седан Mercedes-Benz і мікроавтобус супроводу такої ж марки.

Однак, кількість охорони збільшилася в рази. Тільки охоронців ближнього кола ми нарахували 7 осіб. Міцні хлопці ні на крок не відходили від подружжя. Один з них ніс валізку, яка розкривається в броньований щит і захищає в перестрілці. А ще у одного в руках була парасолька, незважаючи на чудову сонячну погоду.

Як розповів співробітник УДО, який багато років забезпечує безпеку перших осіб держави, це тактична зброя. “Бойову парасольку використовують як палицю, щоб відсікти нападника. Або розкривають, коли в об’єкт, який охороняють чимось кидають”, – пояснює співрозмовник.

До речі, на місці голосування помітили більше двох десятків бійців Держохорони, хоча зазвичай їх менше. Найчастіше це люди в штатському, так звані, бійці невидимого фронту. Вони приїжджають заздалегідь на місце проведення заходу, перевіряють кожну урну, кущ, днища припаркованих машин спеціальним дзеркалом. А потім змішуються з натовпом і стежать за обстановкою.