Міністр оборони Росії Сергій Шойгу доручив командуючим з 23 квітня починати відведення військ, які скупчилися біля кордонів з Україною і в окупованому Криму. Про це повідомляє Українська правда, посилаючись на РБК, “РИА Новости”, ТАСС.

Повідомляється, що Шойгу дав доручення Генштабу і командувачам з п’ятниці, 23 квітня, почати повернення військ Південного і Західного військових округів в пункти постійної дислокації, оскільки навчання завершуються.

Міністр оборони заявив, що всі поставлені цілі навчань досягнуті.

“Вважаю, що цілі раптової перевірки досягнуті повністю. Війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни. У зв’язку з цим мною прийнято рішення завершити перевірочні заходи у Південному та Західному військових округах”.

Нагадаємо, останні тижні Росія стягує свої війська до українського кордону, називаючи це “плановими навчаннями”. Водночас, у Білому домі кажуть, що із 2014 року – це найбільша військова присутність російської армії біля українського кордону.

Президент Володимир Зеленський вважає, що загостренням напруги на Сході України Росія проводить тест Заходу і намагається його залякати. США заявили, що підтримають Україну летальною зброєю.

В свою чергу, Вільям Тейлор, провідний спеціаліст Вашингтона з українсько-російських відносин, експосол США в Україні в інтерв’ю журналу НВ докладно розповів про план адміністрації президента США Джо Байдена в разі вторгнення РФ в Україну.

За його словами, якщо Путін все ж таки зважиться нападати на Україну, незважаючи на ті заходи стримування, які зараз існують, трапиться одразу кілька речей:

Перше: президентська адміністрація Байдена закриє будь-які можливості саміту перших осіб США і Росії.

Друге: будуть введені додаткові, «вельми болісні» санкції.

«Я впевнений, що Держдепартамент США і казначейство вже ведуть переговори з європейськими колегами про те, якими можуть бути наступні санкції. Тобто дипломатична реакція — скасувати саміт, економічна реакція — ввести додаткові санкції», — зазначив Тейлор.

Третє: реакція в сфері безпеки, яка дозволяє США надавати Україні військову допомогу — усі необхідні засоби озброєння, радари, кораблі.

«Вторгнення Росії тільки збільшить цю допомогу, і, я думаю, це цілком зрозуміло і очевидно всім учасникам процесу», — додав Тейлор.