Український літак забрав із охопленого хаосом аеропорта Кабула до Києва 72 іноземців. На борту була і відома режисерка Сахра Карімі.

Про це повідомив у твітері Андрій Єрмак.

З нею у Києві зустрівся голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Він відзначив, що евакуйовані пережили справжнє пекло в аеропорту Кабула.

«Ці люди буквально вибралися з пекла. В Україні теж знають, що означає опинитися в центрі лиха», – написав голова ОП Андрій Єрмак.

Єрмак додав, що Україна сприятиме і надалі порятунку тих, хто цього потребує. Адже наша держава добре знає, як це – опинитися у центрі катастрофи і потребувати допомоги.

Глава Офісу Президента відзначив, що і Сахра Карімі, і її сім’я – цілі та неушкоджені, з ними усе гаразд.

Хто така Сахру Карімі? Карімі народилася і виросла в Тегерані, а освіту здобула в Чехії і Словаччині. У 2012 році повернулася Афганістан, де жила і працювала всі ці роки. Вона отримала ступінь доктора філософії в галузі кіно в Академії музичного мистецтва у Братиславі. Вона єдина жінка у країні, хто мала таку відзнаку.
Документальний фільм Light Breeze, який вона зняла під час свого перебування в академії, отримав найвищу кінопремію Словаччини за кращий короткометражний художній фільм. В Афганістані вона допомогла відкрити Мультимедійний будинок Капіла, просувала незалежних афганських режисерів. У 2019 році вона стала першою жінкою-головою урядового афганського кіно.

Нагадаємо, у ніч на 16 серпня Україна евакуювала з Афганістану 80 людей. Українців із них на борту було 8, інші пасажири – нідерландці, хорвати, афганці, білорус. Про те, що на вільні місця в літаку братимуть іноземців, йшлося від початку оголошення евакуації. Коли евакуювали перших 8 українців, інші громадяни фізично не могли дістатися до аеропорту. Затримуватись літак не міг, інакше б він не вилетів взагалі. Як розповів Дмитро Кулеба, Україна не платила за цей рейс. Влада знайшла приватний літак, який був в аеропорту Кабула.