Пандемія коронавірусної інфекції надала людству низку уроків, які потрібно засвоїти. Таку думку секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов висловив у опублікованій колонці для “Української правди”.

“Небезпеки, які, як ми вважали, людство подолало раз і назавжди, повернулися ніби в моторошній машині часу в період масових епідемій і смертей. І це, на мій погляд, перший із-поміж численних уроків, які нам потрібно засвоїти, проаналізувавши цей непростий рік”, – написав він.

Ще одним уроком секретар РНБО вважає “важливість розвитку та збереження національних держав при одночасному поглибленні транснаціональних міжнародних зв’язків”.

“Має бути досягнута автономізація виробництва всередині країни, коли держава здатна самостійно забезпечити безумовний базовий безпековий набір громадянина (харчування, лікування, технології та правопорядок) в умовах кризи на кшталт тієї, яку маємо сьогодні, і наступних криз, які, на жаль, будуть виникати і надалі”, – пояснив Данілов.

“Найголовнішим уроком пандемійної історії” він вважає “урок людяності, яка починається з відповідальності”.

“Захисна маска, соціальна дистанція, своєчасне тестування – територія нашої відповідальності. Дзвінок підтримки батькам, нагадування рідним і коханим про ваші почуття – це теж потужна “вакцина добра”, як найкращі ліки”, – стверджує Данілов.

Окрім цього, він розповів, що 25 грудня 2019 року одержав два документи.

“У першому йшлося про появу в Китаї небезпечного невідомого вірусу, а в другому – про намагання через підставні фірми закупити і вивезти з території України максимально можливу кількість засобів захисту – масок, рукавичок, протиепідемічних комплектів тощо. Уже тоді стало зрозуміло, що попереду буде бій, він буде важким, подекуди без правил. Ми його прийняли, і ми його не програли. Головне – ніколи не опускати руки і не відводити очей. І це черговий важливий урок”, – заявив секретар РНБО.