Росія створила концтабір для жителів окупованого Донбасу і роздала вже 630 тис. паспортів. Про це сказав в ефірі “24 каналу” секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

“На території Донецької та Луганської областей 630 тис. російських паспортів роздано. Фактично [ОРДЛО] – це гетто, тому що вони [Росія] його загородили. З одного боку тримають кордон, з іншого теж зробили кордон. Росія зробила концтабір для мешканців Донецької та Луганської областей і видає там ці документи. Це як [нацистський диктатор Адольф] Гітлер нападав, то він аусвайси видавав. Щоб на окупованих територіях у людей були посвідчення”, – пояснив він.

Видавання російських паспортів в ОРДЛО порушує Мінські домовленості. Україна на це не може вплинути безпосередньо, підкреслив Данілов.

“Якщо подивитися Мінські угоди, то там немає такого, що РФ має видавати аусвайси мешканцям Донецької і Луганської областей. […] Для чого це робить [президент РФ Володимир] Путін? Ще раз підкреслюю: щоб додатково взяти на виборах у Держдуму ще 500 тис. голосів. Це їх таке використання”, – додав Данілов.

Нагадаємо, що 12 травня 2021 року українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей російські паспорти отримало майже 600 тис. громадян. За її даними, такі документи отримують представники окупаційної влади, вчителі та лікарі під загрозою звільнення. “Діють за принципом: якщо ти не отримуєш паспорт, ти не працюєш”, – пояснила Денісова.

На думку президента України Володимира Зеленського, незаконне видавання російських паспортів в ОРДЛО є першим кроком до анексії цих територій РФ. Він заявив, що видавання Росією паспортів жителям ОРДЛО суперечить Мінським угодам. Про це ж говорили в МЗС України.

Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова відповіла, що російське зовнішньополітичне відомство не вважає порушенням Мінських угод видавання російських паспортів жителям окупованих територій Донбасу.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.