Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що олігархи впливають на законодавчу владу в Україні. При цьому прийняття закону про олігархів, на його думку, не відлякає інвесторів.

«Це треба визнавати, що вплив олігархів на законодавчу владу існує, на превеликий жаль. Якщо вони мають вплив – це загроза», – зазначив Данілов.

Сказав він це у відповідь на прохання прокоментувати заяву спікера Верховної ради Дмитра Разумкова про те, що з законопроєкту про олігархів треба виключити норму про те, що реєстр олігархів має формувати РНБО, нібито «через конфлікт інтересів».

«Якщо він вважає, що когось з членів РНБО можуть корумпувати олігархи, тоді треба безпосередньо вказувати, хто до цього схильний. І чи є серед 23 членів РНБО люди, які можуть піддатися цій спокусі», – підкреслив Данілов.

Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський вніс у Раду законопроєкт про олігархів як невідкладний. Пізніше у Слузі народу анонсували ще сім законопроєктів про олігархів, які будуть стосуватися змін у закон про політичні партії та антимонопольне законодавство.