Державне бюро розслідувань перекрило канал, через який в Росію могли постачати компоненти для ракетобудування. Нелегальні поставки здійснювало підприємство зі сфери наближеного до Путіна олігарха Олега Дерипаски.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Мова йде про Глухівський кар’єр кварцитів, який належить офшорній компанії російського олігарха.

З кар’єру видобували високочистий кварцит, кремній та інші мінерали у Баницькому родовищі на Сумщині. Їх незаконно експортували до росії.

Тепер корпоративні права товариства Дерипаски, земельні ділянки та інше майно арештували. Сума сягнула 10 мільйонів гривень. Наразі його передали в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами.

За результатами спільних дій ДБР та Офісу Генерального прокурора вжито заходів щодо арешту корпоративних прав товариства Олега Дерипаски, земельних ділянок родовищ, іншого майна (тягачів, транспортних засобів) та підготовлено відповідне клопотання.

Майно Дерипаски конфіскували і в США. Дерипаску у США вважають наближеним до Путіна. У Штатах триває розслідування проти олігарха. Його підозрюють в ухилені від санкцій США, під які він потрапив ще у 2018 році. У маєтках Дерипаски провели обшуки. Вилучили чимало предметів розкоші, зокрема картини художника Дієго Рівери, і навіть пару взуття Prada. 

Додамо, що обшуки у маєтках у Вашингтоні та Нью-Йорку, які належать Дерипаску провели ще жовтні 2021 року, до вторгнення Росії в Україну

Вилучили чимало предметів розкоші, зокрема картини художника Дієго Рівери та навіть пару взуття Prada.

Видання Bloomberg припускає, що розслідування активів Дерипаски тепер є частиною посилення репресій США проти ультрабагатих росіян, підозрюваних у відмиванні грошей та приховуванні активів, щоб допомогти фінансувати режим Путіна.

Адже серед вилучених речей також опинилися і фінансові документи, телефонні рахунки та інші документи, які можуть допомогти у розслідуванні. Дерипаску підозрюють у тому, що він допомагав приховувати гроші Путіна. За даними Міністерства фінансів США, Дерипаска їздив за російським дипломатичним паспортом і виконував обов’язки державного емісара за вказівкою Путіна. Чоловіки настільки близькі, що чиновники Мінфіну стверджують, що Дерипаска відмивав гроші через свою компанію для Путіна і тримав активи від його імені.