За відставку спікера Дмитра Разумкова йде активний збір у Верховній Раді. За даними джерел видання Telegraf, Разумков вже не всіх влаштовує в парламенті на цій посаді.
Конфлікт проявився на Погоджувальній раді ВР — обговорювалося турборежим голосування по закону про деолігархізацію.
В Офісі президента мають намір відправити спікера у відставку. При цьому сам Разумков неодноразово висловлювався критично стосовно документа зі збором підписів за його відставку.
Однак, заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розповіла журналістам, що фракція “Слуга народу” не збирає підписів за відставку спікера Дмитра Разумкова.
За її словами, “слуги народу” чекають, коли Разумков вийде з лікарняного, щоб зустрітися з ним на засіданні фракції, можливо, за участю президента Володимира Зеленського.
“Щоб ми не переписувалися постами в Facebook, або з’ясовували стосунки на токшоу. Мені і керівництву нашої фракції не зовсім приємно, що ця ситуація так бурхливо обговорюється публічно. Для цього є засідання фракції”, – підкреслила політик.
Євгенія Кравчук пояснила, що поки складно спрогнозувати, коли відбудеться таке засідання фракції за участю Разумкова, бо він поки на лікарняному.
Відзначимо, що наявність конфлікту зі спікером”Слуги народу” не приховують. В ефірі одного з телеканалів відбулася словесна перепалка глави фракції Давида Арахамії, першого віцеспікера Руслана Стефанчука і самого Разумкова.
Арахамія заявив, що своїми діями спікер парламенту намагається збити законопроєкт на користь олігархів, а Разумков поцікавився, чому його не запросили на засідання профільного комітету, де розглядалися правки до другого читання законопроєкту про олігархів.
Конфлікт продовжився на Погоджувальній раді перед новим пленарним тижнем. Глава партії Олександр Корнієнко запропонував включити законопроєкт №5599 (деолігархізація) разом з проєктом закону № 5600 (податковий) до порядку сесійного тижня, а також скоротити терміни розгляду шляхом застосування спецпроцедури, згідно 119-ї статті Регламенту, яка дозволяє розглядати законопроєкти не по правкам, а за статтями. У відповідь Разумков вказав, що застосувати цю процедуру можливо тільки шляхом голосування в сесійній залі.
Протидія законопроєкту про олігархів, який був проголосований депутатами напередодні й у відсутності Разумкова — засідання сесії вів Стефанчук, стала фінальною крапкою конфлікту зі спікером для Зеленського.
Віцеспікер Стефанчук, шукає порушення регламенту у спікера і відправляє відповідні листи в.о. глави Апарату ВРУ.
Спікер парламенту Дмитро Разумков 22 вересня сказав, що не планує зараз у відставку, проте допускає, що у нардепів є можливість його звільнити 226 голосами. Про це він заявив телеканалу “Прямий”
“Якщо ми з вами говоримо про “піду у відставку”, я подавати у відставку не збираюся. Якщо ми говоримо про те, чи може прийняти відповідне рішення Верховна Рада України, так, може. Для цього потрібно 226 голосів, є окрема процедура: збір 150 підписів, підготовка, звіт та голосування в стінах парламенту. Я до цього готовий, я про це говорив давно: якщо буде бажання народних депутатів замінити спікера Верховної Ради, це їх право… У мене немає світоглядних розбіжностей з колегами, мої позиції не змінюються, може у когось так відбувається, але точно не у мене”, – заявив Разумков.
Недавно глава партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що вважає дії Разумкова “некомандними”, а радник глави ОПУ Михайло Подоляк сказав, що якщо конфлікт буде рости, то “втрутиться президент”.
Нагадаємо, недавно Разумков повідомив, що його не запросили на заплановані збори парламентської фракції “Слуга народу” в Трускавці.
“Станом на сьогодні мене не запрошували на цю нараду. Чи запросять – обов’язково візьму участь, не запросять – не прийму. Я не ходжу в гості без запрошення”, – зазначив Разумков 22 вересня.
У відповідь на таку заяву Глава партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко під час брифінгу сказав:
“Ми будемо формально і неформально запрошувати всіх, кого вважаємо за необхідне там бачити: це Кабмін, це силовики. І, якщо не буде накладок у пана спікера, можливо, теж відправимо йому запрошення. Але я знаю, що є делегація міжпарламентська, здається, в Варшаву, в ці ж дати”.