Іноземні аналітики припускали, що українські військові можуть звільнити Херсон від окупації, оточивши 20 тисяч російських військових у регіоні. Херсонський активіст Володимир Молчанов припустив, наскільки це узагалі реально та що зараз відбувається на Півдні. Про це він сказав на стрімі 24 каналу.

Він вважає, що оточення 20 тисяч російських солдатів під Херсоном не відбудеться. Як він пояснив, російські солдати теж мають інстинкт самозбереження.

“Навіть попри те, що керівництво армії росії навряд чи надасть наказ на такий “жест доброї волі”, як був на Київщині, Чернігівщині чи Сумщині. Однак вони здатні здійснити цей “жест” без наказу згори”, – сказав активіст.

Тим паче, якщо керівництво просто самостійно евакуюється на лівий берег Дніпра. Утім поки що на рівні командирів бригад вони залишаються на правому березі. Згодом росіяни просто почнуть тікати. Це означатиме, що як бойові одиниці ці бригади перестануть існувати. Частина потрапить в полон і буде знищена,– додав Молчанов.

За словами активіста, поки успіх наступу ЗСУ залежить від того, наскільки є накопичено запасів артилерійських та реактивних снарядів. Наразі на південному напрямку їх перестали економити, додав він. За декілька днів після оголошення про початок контрнаступу України, іноземні аналітики почали вважати, що Київ розпочав “амбітну операцію”, яка може призвести до оточення майже 20 тисяч російських солдатів та звільнення Півдня.

Деякі оглядачі звертають увагу на те, що українцям вдається проводити цю операцію без підтримки авіації, що було необхідною умовою для успішного наступу протягом останніх 100 років. Україна вступила у першу воєнну осінь після широкомасштабного російського вторгнення. Країна наближається по 200-ї доби з початку відкритої війни, яку росія сором’язливо продовжує називати “спеціальною військовою операцією”. Чого чекати в найближчому майбутньому? На думку військового аналітика Дмитра Снєгирьова, прогнози – стримано оптимістичні для українців.

Починаючи із дипломатичних фронтів, з 1 жовтня у США розпочинається новий фінансовий рік. Відповідно починає працювати американський лендліз – розширені можливості військово-технічного переоснащення Збройних Сил України. Також Штати ухвалили рішення про надання 3 млрд доларів безоплатної матеріально-технічної допомоги України в ракурсі надання озброєнь.

Європейські партнери вирішують питання передачі ЗСУ літаків Міг-29. Була також заява німецького канцлера Шольца про подальше надання Україні нових видів озброєнь, зокрема САУ та систем ППО.

“Це все підтверджує, що теза про нібито втому від війни країн Західного світу, цивілізованого світу, не витримує критики. Тим більше, що у США чітко дали зрозуміти – вони підтримуватимуть Україну, доки не вирішиться питання виходу на кордони 1991 року. Тобто до повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої країни. Аналогічні заяви пролунали із боку європейських партнерів”, – вважає експерт.

Це – щодо дипломатичного фронту. На самому ж театрі воєнних дій, ну думку Снєгирьова, варто очікувати посилення протистояння на Донецькому напрямі.

“Росіяни розглядають саме цей напрямок, як пріоритетний у моменті виходу на адміністративні кордони Донецької області. Продовжиться і жорстоке протистояння в Херсонській області, де за даними зарубіжних джерел, а також за повідомленнями Генштабу ЗСУ, намічається поступове просування ЗСУ вглиб тимчасово окупованих територій. Вже взято під вогневий контроль логістичні складові, мости через Дніпро. Відповідно, створено передумови для тактичного оточення угруповання російських військ, яке знаходиться на правому березі Дніпра”, – зазначає аналітик.

Примітно, що за інформацією британської розвідки, такі дії Сил оборони України на Херсонщині стали певною тактичною несподіванкою для окупантів. Більше того, командуванню рф незабаром доведеться робити вибір, куди кинути доступні їм резерви.