Стався зсув на переговорах про допуск в окуповані райони Донбасу фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це спікер української делегації в тристоронньої контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, радник голови Офісу президента Олексій Арестович повідомив телеканалу “Дім” в інтерв’ю, яке було опубліковано 1 серпня.
Мова про це зайшла в зв’язку з питанням, що планується обговорювати на засіданні ТКГ 26 серпня.
“Обговорювати ми будемо те саме, що зазвичай. […] А також допуск інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії. Про це зараз йдуть серйозні переговори, і стався певне зрушення в цьому відношенні”, – сказав Арестович.
Він вважає, що допуск МАГАТЕ в ОРДЛО – один з двох питань, які можуть зрушити “з мертвої точки”.
“Більше перспектив мають два питання. Перший – допуск інспектора МАГАТЕ до ядерних об’єктів на тимчасово окупованих територіях. На наш подив, росіяни реально вступили в технічні переговори. Було обговорено питання технічної імплементації візиту інспектори МАГАТЕ. Ці візити повинні бути щорічно. Вони інспектують два ядерні об’єкти , один в Луганську, інший в Донецьку “, – пояснив Арестович.
Він розповів, що спочатку на прохання допустити інспектора МАГАТЕ російські представники рекомендували домовлятися з представниками бойовиків “ЛДНР”.
“МАГАТЕ їм каже:” Не розуміємо ситуацію, коли Україна повинна розмовляти з Україною. Давайте якось рухайтеся “. І дивним чином вони вступили в конструктивні переговори. Подивимося, що буде”, – підкреслив спікер української делегації в ТКГ.
За його словами, “можливі зрушення” також в питанні моніторингу екологічної ситуації на окупованих територіях.
“Там під егідою ОБСЄ створена міжнародна група експертів. Зараз йде розмова про персональний кадровий склад, про лідера – міжнародного експерта, який очолить цю групу. Вона повинна займатися, зокрема, питаннями підтоплення шахт і перспективами екологічних наслідків, пов’язаних з таким підтопленням. Тут теж певний обережний конструктив намітився “, – зазначив Арестович.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, щоб не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.