Перелом у війні може настати в середині осені, коли Україна отримає військову допомогу з ленд-лізу.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт та аналітик Петро Черник.

“Великих сил, щоб здійснювати повноцінні контрнаступальні операції з проривом до 10-15 км, противник не має. Але є стара східна військова мудрість: війна – шлях обману. І створення враження, що в одному місці концентруються війська, а в іншому може статися справжній удар – це основа основ будь-якого оперативного військового мистецтва”, – відповів експерт на питання про те, як скористатися перекиданням військ на південь Росією, яка залишає поза увагою східний напрямок.

На його думку, східний плацдарм для окупантів все ж таки більш пріоритетний. Вони оголосили визнання так званих ЛДНР, а значить вийти на адміністративні кордони Донецької області їм необхідно до початку сезону дощів, який не дозволить рухатися важкій техніці. Отже, замикати ці межі – їхнє стратегічне завдання.

“Згадаймо, що найбільші їхні успіхи – Сєвєродонецьк та Лисичанськ – були понад місяць тому. Далі вони суттєво просунутися не змогли. Якість українського опору зростає з кожним днем дедалі більше. На мою думку, переломний момент може настати тоді, коли ми матимемо хорошу якісну авіацію. Її ми можемо отримати за ленд-лізом десь на середину осені”, – сказав Черник.

Український спротив – це те, на що не розраховувала росія під час нападу. У боротьбі за нашу незалежність роблять все можливе і неможливе не лише військові, а й українські партизани. Так, днями невідомі підірвали міст у Мелітополі, розбивши один із основних логістичних шляхів окупантів на півдні України. Завдяки цьому логістичний вузол на шиї російських військ почав затягуватися, і рано чи пізно ворожа армія виснажиться фізично і психологічно.

Дійсно, дуже хочеться, щоб цієї якісної зброї було якомога більше. Однак я хочу нагадати, що з часів Другої світової ленд-ліз як явище прийнятий вдруге. Ніде нічого подібного не було. За таким явищем, як “прокачка зброї” ми вже випередили всі країни світу від часів Другої світової війни. Скажімо, за запасами таких високотехнологічних протитанкових ракетних комплексів як Javelin ми є другою країною в світі після США. Де США, а де Україна – ми теж мали би це добре розуміти. – розповідає Петро Черник.

Я прошу правильно зрозуміти мої слова, я жодним чином не кажу, що в нас уже всього достатньо – ні. Однак тільки по одній артилерії вже практично 10 класів стволів – це дуже серйозно. От буквально днями ми отримали всього чотири машини Zuzana, але вони надійшли. І цей потік не буде припинятися.

Так не може бути, щоб союзники зняли з себе все озброєння і віддали все нам. Якщо ви віддали своєму сусіду одну рушницю, бо на нього напав грабіжник, ви ж не віддасте останню, яку ви зберегли для себе. Це логічно і природно. Запрацює ленд-ліз, а це в першу чергу запуск конвеєра. І це не один день, а кілька місяців, а може й до півроку. І я не маю жодних сумнівів, що авіація обовʼязково до нас дійде.

Зрештою, попри всі складнощі фронту ми майже півроку стримуємо другу армію світу. Принаймні, вона себе такою вважала. Ми начисто розвіяли міф про їхню непереможність, а тим більше про їхню зброю, яка не мала аналогів у світі. Це обʼєктивний факт, який ще доведеться серйозно вивчати нашим історикам. Разом із тим, видихати ще зарано.