Велика Британія запровадила санкції проти Росії. Під обмеження потрапляють низка банків.

Обмеження стосуватимуться також олігархів Роттенбергів. Про це 22 лютого під час виступу в Палаті громад заявив прем’єр Борис Джонсон, повідомляє 24 канал.

Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії. Борис Джонсон заявив, що це тільки “перший транш” обмежень. Зокрема нинішні санкції запровадили проти 5 російських банків:

  • Чорноморського банку розвитку та реконструкції;
  • Банку “Росії”;
  • ПАТ “Промзв’язокбанк”;
  • Генбанку;
  • Індустріального ощадного банку.

Ба більше, британський прем’єр заявив, що обмеження стосуватимуться 3 осіб з дуже високим рівнем доходу. Зокрема мовиться про:

  • мільярдера Геннадія Тимченка;
  • бізнесмена зі списку Forbes Ігоря Ротенберга;
  • а також його дядька Бориса Ротенберга.

“Якщо станеться найгірше, то європейська країна, яка налічує 44 мільйони людей, жінок і дітей, стане мішенню повномасштабної агресивної війни, яка ведеться без жодної обґрунтованості”, – заявив Джонсон.

Політик додав, що Велика Британія продовжуватиме шукати дипломатичне рішення до останнього моменту. Проте додав, що наразі таки є ймовірність того, що президент Росії Володимир Путін готовий піти далі.

“Наш топовий союзник у ці дні – Великобританія. Вона демонструє, наскільки був вигідним для оперативного прийняття рішення Brexit. Британці вже запровадили перший пакет санкцій проти низки російських олігархів (з Ротенбергами включно) та банків. І це лише початок. Якщо Росія не виведе свої війська з окупованої території України, оперативно підуть такі пакети санкцій. З реакцією у ЄС все складніше і доводиться чекати”, – пише телеграм-канал “БАНКОВАЯ”.

Нагадаємо, що 21 лютого Володимир Путін заявив про “визнання” псевдореспублік на Донбасі. Після цього глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що настав час впроваджувати санкції проти Росії. Додав, що зараз головне питання – коли та які санкції проти Кремля застосують.

Як зауважив Кулеба, дипломати нашої країни інтенсивно працюють над скликанням різноманітних міжнародних переговорних форматів, засідань і самітів. Крім того, застосовують всі можливі міжнародні механізми, аби стримати Росію.

Міністр наголосив, що країна-агресорка намагається спровокувати українську сторону. Водночас наша держава, аби запобігти розгортанню збройного протистояння – проявляє мудрість та витримку.

“У вівторок (22 лютого – ред.) ця робота продовжиться й всі ми займатимемося захистом національних інтересів України – це завдання №1. Втім також є стратегічне завдання – пошук вигідного для України рішення в цій ситуації”, – заявив Кулеба.

Штати вже схвалили санкції проти бойовиків. Президент президент США підписав указ, спрямований на заборону інвестицій, торгівлі та фінансування цих квазіреспублік. Таким чином обмеження можна буде застосувати проти будь-якої людини, яка веде свою діяльність на окупованих територіях. Також Джо Байден пообіцяв додаткові санкції.