Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Основна увага під час розмови була приділена дипломатичним зусиллям, спрямованим на деескалацію безпекової ситуації навколо України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Генеральний секретар поінформував Президента про результати нещодавнього засідання Ради НАТО – Росія та перспективи подальших переговорів з російською стороною щодо питань європейської безпеки.

Володимир Зеленський висловив подяку Єнсу Столтенбергу за послідовну позицію Альянсу стосовно підтримки суверенітету й незалежності, а також євроатлантичних прагнень України. Він окремо відзначив принципову позицію НАТО щодо відданості політиці відкритих дверей.

В свою чергу Столтенберг повідомив у своєму офіційному Twitter-акаунті в середу, 19 січня, що на компроміси з Росією йти ніхто не буде.

“Поговорив із президентом Зеленським, щоб висловити рішучу підтримку України з боку НАТО перед російською загрозою. Союзники закликають Росію до негайної деескалації. Ми готові до подальшого діалогу з Росією, але не підемо на компроміс за ключовими принципами”, – зазначив генсек Альянсу.

Президент висловив сподівання на посилення практичної підтримки з боку Альянсу та його країн-членів у зміцненні обороноздатності України та спроможностей нашої держави протидіяти сучасним загрозам, зокрема кібератакам.

Нагадаємо, що 17 грудня Росія висунула США і НАТО умови щодо гарантій безпеки, однією з яких є невступ України до Альянсу.

Президент РФ Володимир Путін під час переговорів з американським колегою Джо Байденом 7 грудня вимагав гарантій нерозширення НАТО на схід. Байден відмовився давати співрозмовнику зобов’язання, що Україна залишиться поза НАТО.