Єрмак і Кулеба зустрілися з двома представниками адміністрації Байдена.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час візиту до США зустрічалися з різними представниками американської верхівки, чиї погляди щодо українського питання докорінно відрізняються.

Про це в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” розповів російський політолог Андрій Піонтковський.

“Труднощі української делегації в тому, що вони зустрічалися з двома великими представниками адміністрації Байдена – Салліваном і Блінкеном. Річ у тім, що ці два чиновники дотримуються різної точки зору щодо українського питання. Салліван активно просуває ту лінію, яку, на жаль, Путіну вдалося вичавити з Байдена в Женеві – підтримку Мінських угод як єдиного шляху до миру на Донбасі.

Мінські угоди для Путіна, як сказав Лавров, це зашморг, з якого вони ніколи не дозволять Зеленському зіскочити. Українська делегація, наскільки мені відомо, твердо заявила, що з цим зашморгом покінчено, і що Київ не буде слідувати порадам Макрона і Меркель про формулу Штайнмаєра, кластери Макрона тощо… А Блінкен підтримує таку позицію”, – зазначив російський політолог.

За словами експерта, тому “переговори були дуже непростими”.

“Вирішити цей конфлікт може тільки активна позиція української сторони. Тому що нова політика поступок Путіну не підтримується більшістю американського військово-політичного істеблішменту, більшістю Конгресу і значною частиною адміністрації Байдена. Важливо в цій ситуації Україні демонструвати свою суб’єктність світової держави й відстоювати свою незалежність, навіть якщо на Україну тисне такий союзник, як США”, – сказав Піонтковський.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Вашингтоні провели низку зустрічей з американськими високопосадовцями, де узгодили деталі візиту Володимира Зеленського до США.