Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжуватиме прагнути припинення вогню на Донбасі. Однак, за його словами, процес перемовин нелегкий.

Глава держави зазначив, що стратегія української влади – обов’язковий мир, повернення наших територій і людей.

Процес перемовин щодо миру нелегкий. Але ніхто й не сподівався, що буде легко. Завжди боляче втрачати наших людей. Кожна звістка про загибель дається з болем сім’ям, родичам, усім українцям і мені як президенту. Саме тому ми не зупиняємось і домовляємося про перемир’я як про найшвидший тактичний крок,– сказав президент.

Володимир Зеленський зауважив, що ескалація на Донбасі помітна з початку 2021 року. Її причиною є:

  • санкції проти Медведчука;
  • тверда позиція щодо незалежності України;
  • підтримка з боку західних партнерів.

За його словами, все це дратує ворога, “який вдерся на Донбас і окупував Крим”.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до будь-яких провокацій.

Він додав, що “наша армія – це не лише сила та міць, а й також мудрість і виваженість. Наша держава – це єдність”.

Крім цього, Дмитро Кулеба заявив, що нинішня ескалація з боку Росії є наймасштабнішою за останні роки. Країна-агресор завела ситуацію у глухий кут. Єдиним виходом з нього є дипломатія.

Очільник Міністерства закордонних справ Кулеба повідомив: Україна та світові партнери констатували системне загострення безпекової ситуації з боку Росії. Це відбувається на Донбасі та в окупованому Криму.

Дії Росії показали, що країна-агресор не хоче жити у режимі припинення вогню.

Нинішня ескалація з боку Російської Федерації є системною та наймасштабнішою за останні роки. Своїми діями Російська Федерація завела ситуацію у глухий кут, вихід з якого лише один: дипломатія,– наголосив Кулеба.

За словами глави МЗС, Москва має підтвердити свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню ситуації та режиму тиші.

Американські оцінки того, скільки додаткових російських військ зібралося біля українського кордону, розходяться.

Одне з джерел видання каже, що мова йде про близько чотири тисячі військовослужбовців.

За даними українського генштабу, вздовж українського кордону станом на 30 березня утримується 28 батальйонно-тактичних груп збройних сил РФ.

Однак, зазначає головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, найближчим часом очікується “додаткове зосередження до 25 батальйонно-тактичних груп противника”.

В цю кількість входять війська у суміжних з Україною Брянській, Воронезькій та Ростовській областях Росії, а також частини, дислоковані в анексованому Криму.

“Останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом навчань та загальної підготовки до навчань “Захід-2021″ збройні сили РФ здійснюють поступове нарощення військ поблизу кордонів України на півночі, сході та на півдні. А саме у Брянській, Воронезькій областях та в АР Крим”, – розповів Руслан Хомчак.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.