Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив на своїй сторінці у Facebook, що після влучних попадань у ворожі склади окупанти почали одразу везти боєприпаси машинами на передову. Він розповів хороші новини, що Луганщина продовжує тримати оборону.

“Можемо констатувати, що кількість обстрілів значно зменшилася. Через знищення українськими артилеристами ворожих складів БК в тилу, росіяни тепер працюють “з колес” – тобто більше не зберігають боєприпаси на складах, а одразу везуть на фронт машинами.

Окупанти мають ускладнену логістику, яка йде нам на руку. Якщо раніше окупанти мали значну перевагу у вогневому впливі, то тепер завдяки західній зброї ми надолужити і стали сильнішими. Високоточні влучання по складах – це підтверджують”.

За його словами, робота Луганської ОВА наразі зосереджена на допомозі військовим та жителям Луганщини, які стали переселенцями

Політичний аналітик експертного центру “Будинок демократії” Анатолій Октисюк заявив виданню Коментарі, що відкинути супротивника на позиції на початок широкомасштабного російського вторгнення цілком реалістично.

“Можливо не до кінця року, а протягом року-двох. Все залежить від кількості та якості зброї, яку нам поставлять західні партнери. Наша мета – завдати окупантам максимальної шкоди, зробити війну не вигідною, хворобливою для РФ з погляду втрат особового складу, техніки, економічних втрат тощо”, – наголошує аналітик.

На його думку, мета навіть не стільки звільнити захоплені території в конвенційній війні, з масованими обстрілами (це все-таки наша земля), скільки змусити противника піти, завдаючи величезних втрат або створюючи загрозу оточення.

“Є грубий аналог – зробити так, щоб Україна для Росії стала тим, що став В’єтнам для США. Треба завдавати таких втрат, щоб ворогові було неможливо перебувати на нашій землі. Щоб вона буквально горіла під його ногами. І щоби все це віддавалося в самій країні-агресорі, наслідки санкцій до якої почнуть доходити через певний час, – пояснює Анатолій Октисюк. – Суть – завдавати максимально великої шкоди противнику, щоб російське керівництво та суспільство зрозуміли, що ця авантюра дуже дорого обходиться. Що треба йти. Показувати, як вони люблять говорити, “жест доброї волі”. Таке вже працювало. Подібні “жести доброї волі” ми бачили під Києвом, Черніговом, Сумами на острові Зміїний. Там, де окупанти зазнають чутливих втрат, вони відступають, аргументуючи це “жестом доброї волі”. Наше завдання, щоб у міру перебігу кампанії таких “жестів” із боку супротивника стало якнайбільше”. Але головна передумова для цього, наголошує експерт, – великі військові втрати у противника, що стане можливим за наявності у ЗСУ більшої кількості високотехнологічної зброї. “Нам потрібні дрони, безпілотники, гаубиці, системи РСЗВ, протиракетної оборони, – перераховує Анатолій Октисюк. – У комплексі із зростанням економічного тиску на Росію. Важливо домогтися зубожіння росіян, зруйнувати їхню економіку”. 

А от експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов наголошує, що конкретні терміни закінчення війни залежать від багатьох чинників, тож ніхто не може гарантувати точну дату. Проте, зазначає він, можна оцінювати тенденції, що складаються сьогодні.

“Звільнення захоплених після 24 лютого українських територій військовим шляхом – це завдання, яке поставив військам Верховний головнокомандувач, президент Володимир Зеленський. І в цьому інтерв’ю правильно сказано, що політики не втручаються в деталі планування військових операцій, у нас для цього є висококласні спеціалісти у Генштабі, і їм краще видно, коли та які дії проводити. Це підтверджено низкою переможних операцій”, – пояснює експерт.

За його словами, визначальним фактором для термінів закінчення війни стає поведінка наших західних союзників.

“Вони застосували проти Росії чутливі економічні санкції, надають Україні суттєву фінансову підтримку. Однак на полі бою визначальним є постачання озброєння, – наголошує Ігор Попов. – Українська армія отримує все більш потужні та технологічні види зброї. Якщо на початку війни це були переважно переносні комплекси для використання в містах та засідках, то зараз нарешті надходять гаубиці, САУ та РСЗВ. Це види зброї, які дозволяють досягти паритету у позиційній війні та готувати наступ”.

“Шанси на досягнення військових цілей українською армією цього року є, але армія вимагатиме повної підтримки – і від українського суспільства, і від союзників”, – констатує Ігор Попов.