Давид Арахамія заявив, що на сьогоднішній день три країни НАТО вже готові надати гарантії безпеки Україні.

В ефірі телемарафону UA разом він заявив, що концептуально нічого нового на даний момент на переговорах не досягнуто, а саме:

  • РФ позицію України, озвучену у Стамбулі, приймає, окрім питання Криму;
  • глава МЗС Дмитро Кулеба очікує на підтвердження РФ згоди на українську позицію письмово, а не лише усно, чого поки що немає;
  • обидві сторони процесу погоджуються з тим, що документи за мирним договором ще не остаточно доопрацьовані, щоб проводити безпосередню зустріч між президентами України та РФ;
  • завдання №1 – якнайшвидше відпрацювати питання, що стоять на шляху до можливої ​​зустрічі лідерів обох країн;
  • президент Туреччини Ердоган підтвердив готовність організувати зустріч президентів у Стамбулі чи Анкарі.

«Йдуть активні консультації з потенційними гарантами безпеки. Вже три країни – Німеччина, Італія та Туреччина – офіційно погодилися надати такі гарантії саме у тому форматі, на якому наполягає Україна. Важливо отримати такі ж США і Великобританії. Важливо, щоб у пул гарантів увійшли ядерні держави. З Китаєм Україна веде переговори з дипломатичних каналів. Але їхня підтримка поки що найменш сильна, хоча надія і на це є», — сказав Давид Арахамія.

Очільник переговорної групи з росіянами також розповів, що в разі підтримки українцями на референдумі збереження перспективи членства України в НАТО, то з росіянами будуть проводити нові перемовини.

“Якщо буде підписаний такий договір (про гарантії безпеки – ред.), і будемо розуміти, що Україна максимально захищена, то наступною задачею буде внесення змін до Конституції України щодо позаблокового, нейтрального статусу. І, звичайно, щоби це зробити, ми хочемо провести референдум – тобто це вирішувати буде український народ, а не українські політики. Це дуже важливо для нас, і ми з самого початку на цьому наполягали. І російська сторона спочатку дуже активно протидіяла саме цій нормі, але згодом вони погодились теж, що це єдиний вихід з цієї ситуації. Якщо народ не обере такий шлях, ну, тоді це буде означати, що договір не буде мати остаточної юридичної сили. І тоді ми повернемось до нових перемовин і тоді будемо це вирішувати якимось іншим шляхом”, – резюмував Арахамія.