Підсумком зустрічі президента США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним може стати зближення Вашингтона і Москви. За такого сценарію ймовірна угода щодо України на невигідних для Києва умовах. Для того, щоб забезпечити повагу з боку Заходу і Росії, українській державі слід побудувати найпотужнішу армію. Про це заявив журналіст Дмитро Гордон.

У ефірі телеканалу Україна 24 він припустив, що зустріч Байдена і Путіна завершиться зближенням американської і російської держав. Україна в такому випадку виступить в якості розмінної монети. Києву слід забути про інтереси інших країн і будувати сильну армію.

“Що стосується перемовин Байдена з Путіним, я вважаю, що США зближуватимуться з Росією – ось у мене така непопулярна точка зору. Зближуватимуться з Росією перед обличчям великої небезпеки у вигляді Китаю. Я вважаю, що Україну кинуть на поживу росіянам або розміняють. Але це нічого не означає. Це свідчить тільки про одне – нам треба будувати свою країну. Нам треба забути про інтереси кого-небудь. Нам треба думати про особисті інтереси. Тому нам треба будувати найпотужнішу армію із залученням кращих фахівців”, – вважає Гордон.

Також він додав, що Україна повинна використовувати модель Ізраїлю для побудови власної держави. Якщо Києву вдасться створити дуже сильну армію, то і Захід, і Росія з повагою ставитимуться до такої країни.

“Нам треба нарощувати силу, накопичувати міць, не шкодувати гроші на вдосконалення армії, припинити красти у народу, треба припинити займатися корупцією постійною. І все, тоді будь-який Путін, або Байден, Макрон і Меркель розмовлятимуть дуже шанобливо, скажуть: хлопці, ви гідні поваги”, – підкреслив Дмитро Гордон.

Нагадаємо, 24 травня відбулися консультації Вашингтона і Москви з питань американо-російських відносин. Делегації очолювали радник американського президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван і секретар Радбезу РФ Микола Патрушев. Сторони домовилися продовжити діалог в рамках саміту США і Росії.

25 травня в Білому домі і Кремлі офіційно підтвердили, що зустріч Байдена і Путіна відбудеться 16 червня у Женеві.

Представниця Білого дому Аманда Слоат розповіла про те, що Байден на перемовинах з Путіним заявить йому про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Крім цього Байден має намір обговорити з Путіним питання подальшого роззброєння держав, ситуацію у Білорусі і дотримання норм польотів цивільної авіації. Про це заявила старша директорка щодо Європи Ради національної безпеки при Білому домі Аманда Слоат.

Як розповіла чиновниця, Байден на перемовинах з Путіним має намір підтвердити прихильність США територіальній цілісності України.

Крім того, за її словами, лідери США і РФ під час зустрічі у Женеві обговорять актуальні загрози сучасності і питання подальшого роззброєння Москви і Вашингтона. Також Байден планує поговорити з Путіним про ситуацію у республіці Білорусь і норми цивільної авіації.

Слоат підкреслила, що питанню Росії приділять пильну увагу на саміті НАТО, який повинен відбутися 14 червня. У заході візьме участь і президент Штатів Джо Байден.