Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас заявив, що Афіни звернуться до Міжнародного суду в Гаазі з проханням розслідувати воєнні злочини в оточеному Маріуполі.

Про це він сказав у коментарі перед зустріччю міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі.

“Греція буде просити Міжнародний суд розслідувати воєнні злочини, які сталися в Маріуполі”, – сказав він.

“Греція має особливий інтерес до Маріуполя через грецьку громаду, яка налічує там понад 100 тисяч осіб. Крім того, я буду просити своїх колег в Альянсі зробити все, що вони можуть, щоб не тільки допомогти Україні, а й захистити Одесу, щоб Одесу не спіткала така ж доля, як Маріуполь”, – додав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас  3 квітня прибув до Одеси із вантажем гуманітарної допомоги.

Про це грецький міністр писав на своїй сторінці у Twitter.

“Я зустрівся з мером Одеси Геннадієм Трухановим. Ми обговорили сильну присутність грецької громади в місті в контексті історичних зв’язків еллінізму з Одесою та виклики, з якими вона стикається”, – пише він.

Під час своєї поїздки до Одеси в неділю міністр закордонних справ Греції також оголосив про відновлення там консульства Греції, щоб допомогти етнічним грекам втікати від війни з районів на південному сході.

Раніше міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас заявив, що хоче очолити гуманітарну місію до Маріуполя, де проживають тисячі етнічних греків, і який оточений російськими військами.

Дендіас зазначив, що пріоритетом Греції є захист мирних жителів та етнічних греків, які проживають у Маріуполі, додавши, що він уже повідомив українську та російську владу про гуманітарну місію.

“Я маю намір особисто очолити цю допомогу”, – сказав він журналістам після зустрічі з генеральним консулом Греції в Маріуполі Манолісом Андрулакісом, останнім дипломатом ЄС, який цього тижня покинув місто.