Народний депутат “Голоси” Соломія Бобровська підготувала депутатське звернення до президента України Володимиру Зеленському про відкликання Вітольда Фокіна з української делегації ТКГ. Всі представники депутатських груп і фракцій, крім ОТЗЖ, підписали документ.

Про це повідомила нардеп “Голоси” Соломія Бобровська на своїй сторінці в Facebook.

У депутатській запиті зазначається, що однією з підстав для відкликання Фокіна є його останнє інтерв’ю ЗМІ, де він назвав незаконні збройні формування, якими керують і фінансують Російська Федерація «повстанцями», що суперечить положенням закону України про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету на тимчасово територіях Донбасу.

 

За цей вислів Фокін вже встиг вибачитися.

При цьому в запиті Боборовской підкреслюється, що публічні висловлювання Фокіна до моменту його введення до складу ТКГ «також неодноразово мали антиукраїнський зміст і суперечили офіційній позиції України щодо російської збройної агресії проти України».

Вітольд Фокін зараз є першим заступником голови української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі.

Нардеп Голоса Бобровская подготовила депутатское обращение к Зеленскому об отзыве Фокина из ТКГ. Все фракции, кроме ОПЗЖ, за 01
Нардеп Голоса Бобровская подготовила депутатское обращение к Зеленскому об отзыве Фокина из ТКГ. Все фракции, кроме ОПЗЖ, за 02
Нардеп Голоса Бобровская подготовила депутатское обращение к Зеленскому об отзыве Фокина из ТКГ. Все фракции, кроме ОПЗЖ, за 03

Сьогодні заступник голови української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Вітольд Фокін прибув на засідання комітету ВР на позашляховику преміум-класу і зайшов всередину будівлі, проігнорувавши запитання журналістів, передає PavlovskyNEWS

Відзначимо, що народний депутат фракції “Слуга народу” Микола Тищенко заявив, що буде займатися питаннями Донбасу, але не в складі Тристоронньої контактної групи, а в новоствореній парламентській.

“Сьогодні ми знаходимо нові рішення по світу на Донбасі, і я є одним з членів цієї групи”, – заявив Тищенко.

За його словами, зараз створюється парламентський формат, який буде допомагати президенту у виконанні його обіцянок досягти миру на сході.

Тищенко підкреслив, що команда вже виробила нову стратегію світу, припинення війни і збереження територіальної цілісності України.

Також народний депутат анонсував презентацію, на якій більш детально розкажуть про цю групу.

Крім цього Тищенко попросили назвати людей, яких він вважає “відверто слабкими представниками в групі, що працюють на роз’єднання українців по обидва боки конфлікту”.

Нардеп відповів, що це буде інтрига, але, за його словами, “всі ми знаємо в нашому суспільстві про цих людей”.

Заступник глави української делегації в ТКГ Вітольд Фокін висловив думку, що за допомогою мандата Ради безпеки ООН можна сформувати “міжнародне тимчасовий уряд” для проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих путінськими бойовиками Україні територіях Донбасу.