НАБУ вручило підозру голові Харківської облради Артуру Товмасяну, повідомив журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

За словами Бутусова, голову облради підозрюють в причетності до «вимагання хабарів у керівників держпідприємств області» – такі докази нібито отримало НАБУ в ході слідства.

Журналіст з посиланням на дані слідства заявив, що Товмасян «створив злочинне угрупування разом з головою фракції ОПЗЖ в облраді Андрієм Малюком, якому вручили підозру 22 липня.

«Під час обшуку Товмасян викинув у вікно обидва своїх телефони, але це не допомогло Слузі народу приховати свої контакти».

Пізніше пресслужба НАБУ повідомила, що НАБУ і САП за дорученням виконувача обов’язків Генпрокурора повідомили голові Харківської обласної ради про підозру в одержанні неправомірної вигоди у 1,05 млн грн.

Як заявили в НАБУ, посадовець у змові зі своїм заступником вимагав та одержав вказані кошти за залишення на займаній посаді керівника обласного комунального підприємства, засновником якого є Харківська обласна рада.

Окрім того ,стало відомо, що Артур Товмасян виключений з фракції «Слуга народу».

Новим кандидатом на голову облради від партії буде Олександр Попов.

Нагадаємо, раніше ми писали, що політичний експерт Володимир Цибулько вважає, що справа НАБУ проти посадових осіб Харківської обласної ради може мати широкі політичні наслідки та позбавить впливу на Харків ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Пост про це Цибулько опублікував на своїй сторінці в Facebook, коментуючи справу про отримання хабаря одним із заступників голови Харківської облради Артура Товмасян. За словами політолога, представник НАБУ на брифінгу в п’ятницю ухилився від відповіді про процесуальний статус Артура Товмасяна, хоча не заперечував, що в його кабінеті проводилися слідчі дії.

Важко собі уявити, що голова ради міг не знати про дії свого заступника. Адже мова йшла про рішення за гроші питання, який в компетенції саме голови облради – від керівника одного з обласних комунальних підприємств вимагали мільйон гривень за збереження за ним посади”, – стверджує Володимир Цибулько у своєму коментарі. Він зазначає, що в будь-якому випадку “дії НАБУ підвішують в стані невизначеності – з перспективою потрапити під кримінал – саме Артура Товмасян”, – сказав Цибулько.

Цибулько вважає, що голова Харківської облради Артур Товмасян – близький до Арсену Авакову людина і в Харкові він нібито одна з рук Авакова, яка допомагає йому тримати контроль в місті. Таким чином, вважає експерт, Банкова дала Авакову по руках і попередила, що готова остаточно позбавити його будь-яких важелів впливу на Харків.

Події в Харківській облраді, на думку Цибулька, можуть мати більш далекосяжні наслідки – зокрема для секретаря міської ради Харкова Ігоря Терехова, колишнього підлеглого Арсена Авакова, а зараз підтримуваного їм кандидата на пост мера Харкова.

“Після амбітного старту на посаду харківського міського голови Терехов наближається до фінішу без підтримки жителів Харкова, без підтримки МВС і без грошей, якими його забезпечував Павло Фукс”, – констатує Володимир Цибулько.