Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні ухвалив фінансовий план НАК “Нафтогаз Україниˮ.

Про затвердження фінансового плану акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україниˮ на 2020 рік.

“Проектом акта пропонується затвердити фінансовий план НАК “Нафтогаз Україниˮ на 2020 рік. Було пройдено урядовий комітет, прошу підтримати”, – сказав міністр економіки Ігор Петрашко.

Свої зауваження озвучив міністр фінансів Сергій Марченко. За його словами, незважаючи на збиток в 18,7 млрд грн за підсумками 9 місяців, в документі передбачили чистий прибуток в розмірі 11,5 млрд.

Крім того, в документі передбачили видобуток газу в розмірі близько 13,3 млрд кубів (замість 20,1 млрд, як планували раніше), не врахували зауваження і порушення, які виявили під час аудиту.

“Передбачено підвищення заробітних плат в два рази. На 56% членам правління і на 85% співробітникам …”, – додав Марченко.

Нагадаємо, чистий консолідований збиток НАК “Нафтогаз України” за січень-вересень 2020 року склав 17 млрд грн. У той же час голові правління компанії Андрію Коболєву нарахували 229 млн грн премії.

У 2018 році голова “Нафтогазу” заробив 286,5 млн грн. З них 261 млн грн – премія за перемогу над “Газпромом” в Стокгольмському арбітражі.

Ще майже 700 млн грн топ-менеджери “Нафтогазу” повинні отримати за підсумками всього процесу проти російської компанії.

Пізніше ЗМІ розповіли, що аудит “Нафтогазу” виявив, що через фінансові порушення в компанії бюджет недоотримав 75 ​​млрд грн. В “Нафтогазі” підтвердили, що отримали від Держаудитслужби акт ревізії і надали свої заперечення.

Українці вже пишуть в Мережі, що таке рішення Кабміну просто обурливе. Виходить, що Коболєв, який і так гребе гроші лопатою, буде отримувати ще більше, а компанія буде нарощувати збитки.

Раніше, тг-канал “Легітимний” жорстко пройшовся по Коболєву:

“Піар-наркоман Андрій Коболєв фінансує своэ публічне просування зі збитків. Це випливає з фінансової звітності групи «Нафтогаз» за перше півріччя 2020 року, а також з деяких уточнень, які до цього фінансового документу дав вчора у себе в фейсбуці колишній зам Коболєва Вітренко.

Виявляється, вся ця «твоя енергетична незалежність» для довірливих лохів, активний піар Коболєва і рекламування «Нафтогазу» як нібито кращого постачальника газу для населення, приховує серйозні фінансові проблеми, які в 2020 році вдалося перекрити лише завдяки грошам, отриманим від «Газпрому».

Мінус 11,5 млрд за перше півріччя поточного року «Нафтогаз України» дуже довго не хотів показувати, але в підсумку все-таки був змушений опублікувати звітність, перед цим щедро засіявши ЗМІ розповідями про героїчну боротьбу Коболєва за інтереси країни. Піар-менеджери НАКу настільки пішли далеко вперед у задоволенні піар-наркоманії свого шефа, що навіть розмістили рекламу на одный з найбільш висотних будівель столиці – ТРЦ “Гулівер”. Як виявляється – також оплачену зі збитків.

Коболєв явно зловживає своєю недоторканністю, яку йому поки що забезпечують його ж лобісти з наглядової ради «Нафтогазу». Клер Споттісвуд клопочеться перед західними партнерами, а Юлія Ковалів моніторить ситуацію і прикриває тили в ОПУ, розповідаючи оточенню Зеленського і самому президенту про незаміннысть Коболєва. В цей час Коболєв заливає гроші в піар, забувши про розвиток компанії, і думаючи вже про наступний етап своєї політичної кар’єри. Схема поки що працює.