Вчора Кличко заявив, що КМДА розгортає штаб територіальної оборони Києва. У відповідь міністр оборони Рєзніков дорікнув Кличку за «недоречний піар» на тему захисту країни.

Пише про це Telegram-канал “Вертикаль”. 

У чомусь навіть добре, що цей скандал трапився, адже він розкрив усі «слабкі місця» в організації територіальної оборони, такої необхідної на тлі можливої ​​агресії Кремля.

Розгортання територіальної оборони регулює закон «Про основи національного опору», який набуває чинності з 1 січня 2022 року.

За цим законом Кличко, як голова КМДА, отримує посаду «командувача районом територіальної оборони», але Кличко має право бути на такій посаді – закон чітко не регулює. Прописано лише, що частинами територіальної оборони ЗСУ можуть командувати лише військові.

У законі «Про основи національного опору» є ще, як мінімум, одна важлива суперечність. Закон прямо прописує, що саме у Києві мають бути розгорнуті найбільші частини територіальної оборони, допомагати яким – прямий обов’язок місцевої влади. А ось за яким механізмом місцева влада має допомагати теробороні – чіткого визначення немає.

Ось так і вийшло, що Кличко вчора зумів залізти у сферу, за яку він, як мер Києва, начебто і не відповідає.

Окрім іншого, розкрилася ще й проблема з комунікаціями всередині Міноборони.

Наприклад, до цього моменту Кличко особливого інтересу до теми тероборони навіть для піару не виявляв, хоча у вересні 2021 року в столиці проходили масштабні навчання частин територіальної оборони, під час яких у Києві, наприклад, тренувалися захищати районні адміністрації від кремлівських «зелених чоловічків».

І той факт, що силовики раптово пішли радитися до Кличка щодо теми тероборони, прямо вказує, що тут Міноборони не зуміло встановити чітку вертикаль.

Сподіваємось, що всі, описані вище, проблеми наші силовики зможуть вирішити, хай «на ходу». І Кличко не матиме більше можливостей «набивати собі бали» за рахунок теми оборони країни.