Колишній депутат Верховної ради від фракції “Опозиційна платформа — За життя” Ілля Кива, якого підозрюють у державній зраді, звернувся із відкритим листом до президента РФ Володимира Путіна із проханням надати йому громадянство Росії та “політичний притулок”.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

У листі Кива заявив, що вважає росіян та українців одним народом та переконаний, що РФ та Україна мають об’єднатися.

“Це — історична справедливість. Це істина, до якої ми маємо прийти після численних помилок”, — написав він.

Кива сказав, що багато років бореться проти “фашизму в Україні” та за “відновлення братських відносин” між країнами. Він поскаржився, що через це його переслідує чинна українська влада.

“Щодо мене в Україні заведено вже цілу низку кримінальних справ, які передбачають вищу міру покарання, але всі вони ґрунтуються винятково на політичних мотивах. Як би це звучало несправедливо, але одна з перших статей “Державна зрада” була отримана за публічне привітання вас із днем народження”, — звернувся ексдепутат до російського президента.

Він додав, що хоче долучитися до місії зі “звільнення” України, наголосивши при цьому, що вважає себе дисциплінованою та сильною людиною.

З огляду на це Кива просить Путіна надати йому російське громадянство та політичний притулок.

“Клянуся вірно виконувати покладені на мене зобов’язання, укріплювати державні кордони та захищати Російську Федерацію як свою батьківщину”, — зауважує екснардеп.