Нардеп Ілля Кива оприлюднив декларацію про доходи за 2020 рік. З неї зникла його легендарна жомова яма, що розташовувалася на Полтавщині. Про це повідомляється на реєстрі НАЗК.

Серед зазначеної нерухомості і майна у володінні Киви жомової ями вже немає. Ще торік він зазначав її як власність, яку здає в оренду отримує прибуток в понад мільйон гривень.

У декларації за 2019 рік Ілля Кива задекларував дохід у 1 мільйон 200 тисяч гривень від жомової ями.

Заробив таку суму Кива на ямі площею в 400 квадратних метрів, яку використовували для відходів з виробництва цукру.

Коли нардепа запитали, кому потрібна така дорога жомова яма, той відповідав:

“У мене є юристи, вони ведуть мої справи.”

Журналісти Bihus Info їздили на місце, де за документами розташовувалася жомова яма. Як розповів охоронець на місці, яму не використовували за призначенням протягом року.

Жомову яму у Киви орендувала львівська фірма “Сіквел”, яка фігурує у справі про фіктивне створення. Її кінці ведуть до чоловіка, що живе на окупованій території, любить Росію і визнає “молоді республіки”.

Також Кива отримав депутатську зарплатню у 455 тисяч гривень. Крім того, він вказав дохід у 2,7 тисячі гривень відсотків від депозиту у банку. З нерухомості Кива задекларував гараж та земельну ділянку у тій же Полтавській області, а також квартиру у Києві, власницею якої є його дочка.

З транспорту нардеп від ОПЗЖ вказав тільки автомобіль свого брата Toyota Land Cruiser 200 2019 року випуску. Киві натомість належить годинник Rolex SA вартістю близько 390 тисяч гривень, який з’явився у наданій до НАЗК декларації.