Новини з життя одного з фігурантів справи Труханова – колишнього прокурора Одеської області Олега Жученко. Йому призначена застава понад 2,5 мільйонів гривень. За версією слідства, в потрібний момент він закрив очі на афери Труханова-Галантерніка з землею, і отримав натомість квартиру на 153 метра, яку оформив на дружину, пише Сергій Лещенко.

Що тут знаково? Це кар’єра Жученко.

Він 1986 року народження, народився в Вінницький області, працював звичайним прокурором у Вінниці. Так було аж до приходу Порошенко в президенти, після чого кар’єра Жученко мчить вгору. Спершу його ставлять керувати районною прокуратурою з центром в рідному селі на Вінниччині. Менше ніж через рік, у вересні 2015 року під часи Шокіна він злітає на посаду заступника прокурора Одеської області.

Ще три місяці, і в грудні 2015 він стає першим заступником прокурора Одеської області.

12 травня 2016 генпрокурором стає Луценко без вищої освіти. І через місяць генпрокурор Луценко підписує наказ – з 16 червня 2016 призначає Жученко на пост прокурора всієї Одеської області.

І на цій посаді він дозволив статися беззаконню Труханова-Галантерніка. Схоже, місією прокурора Жученко було кришувати цей клан і забезпечити потрібний потік відкатів на Банкову. 

Як повідомляє Телеграм-канал NABU Daily by Олег Новіков, Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка. Його відпустили під 2,61 млн грн застави. Також на підозрюваного поклали обов’язки, зокрема, не покидати Одесу без дозволу та здати закордонні паспорти.

Паралельно також відпустили під 59,47 млн грн застави Дмитра Дімарського. Він теж буде без паспортів та зобов’язаний виконувати інші обов’язки.

За версією слідства, Жученко не був у складі злочинної організації бізнесмена Вадима Галантерника, але був співучасником реалізації однієї зі схем. Ішлося про передачу одеській прокуратурі землі, на якій потім КП Будова побудувала ЖК «Альтаір-3» на вулицю Жаботинського, 54а в Одесі. Сам Жученко від Будови отримав квартиру в іншому ЖК цієї компанії «Бельєтаж» площею понад 153 квадратних метри. Тому експрокурору до того ж інкримінують і одержання неправомірної вигоди у вигляді квартири, яка оформлена на його дружину.

Раніше суд також відпустив під заставу директорку юридичного департаменту Одеської міськради Інну Поповську в розмірі 26,17 млн грн. А ексголову депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василя Шкрябая відпустили під 8 млн грн застави.

Нещодавно НАБУ та САП встановили, що золоту одеську землю надавали під забудову за механізмом, встановленим злочинною організацією наперед визначеним компаніям в обхід конкурсу. Це позбавляло місцеву громаду одержання найбільшої економічної вигоди, йдеться в програмі “Чесна політика” на 24 каналі.

Різницю між ринковою ціною і заплаченою роздавали як хабарі по всьому колу, на заміну в Одеській міській раді забезпечувалося ухвалення “потрібного” рішення щодо надання в оренду ділянок.

Члени злочинної організації отримували від забудовника у власну кишеню реальну ринкову вартість права забудови (в діапазоні 100 – 200 мільйонів гривень по кожній земельній ділянці). За таку винагороду забезпечували зелене світле на рівні Одеської ради.

Сам Труханов видав абсолютно знущальний коментар. Мовляв, якщо були порушення, чому правоохоронці займалися бездіяльністю. Тому що, як я казав, їм затулили рота відкатами.

Як встановило НАБУ, злочинна організація суворо дотримувалася заходів конспірації, інформаційної безпеки та вживала контррозвідувальні прийоми. Вербування нових членів злочинної організації здійснювали із застосуванням поліграфу, а під час опитування їм, із-поміж іншого, ставили питання про належність або співробітництво з правоохоронними органами.

Якщо ознайомитися з матеріалами справи, то волосся стає дибки – сицилійська мафія відпочиває. Так, у спілкуванні учасники злочинної організації: використовували засоби захищеного зв’язку;проводили зустрічі у приміщеннях із посиленими заходами безпеки; використовували спеціальну техніку для зняття інформації з електронних засобів зв’язку.