Олександр Лукашенко залишився зовсім один. Ніхто зі східних партнерів не збирається підтримувати його.

Політолог Станіслав Бєлковський передрік швидке падіння режиму Олександра Лукашенка. За словами експерта, більшість білорусів не схвалюють діяльність нинішнього лідера і хочуть його негайної відставки.

Єдиний ресурс, який допомагає Лукашенку залишатися при владі, – це найближче оточення силовиків. Але політик може втратити лояльність правоохоронців, якщо перестане платити їм зарплату.

Експерт упевнений: російський президент Володимир Путін не захоче рятувати білоруського колегу від гніву народу.

Він не довіряє Лукашенку, і тому підставлятися заради нього не буде.

При цьому Росія може забезпечити гарантії безпеки лідерові республіки в разі зміни влади. Бєлковський додав, що Лукашенку не варто чекати підтримки в Німеччині, Франції, Польщі чи будь-яку іншу європейську країну.

Як відомо, більшість країн Європи встали на сторону протестуючих. Відносно великих білоруських чиновників були введені санкції. Олександр Лукашенко в свою чергу звинуватив західних лідерів у спробі розвалити республіку.

Також додамо що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 25-26 листопада прибуде до Мінська і зустрінеться з президентом Олександром Лукашенком. Політолог Сергій Марцель назвав мету візиту глав зовнішньополітичного відомства в Білорусію.

Візит Сергія Лаврова до Білорусі експерт вважає ознакою швидкої зустрічі Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Глава МЗС прибуде до Мінська, щоб обговорити актуальний порядок і згладити гострі кути з ключових питань, – пояснив політолог.

“Особлива місія” шефа російського МЗС в тому, що він листоноша Путіна “, – зазначив аналітик. Він нагадав, що не так давно Білорусь відвідав прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін, після нього – глава Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін.

До кінця року залишилось трохи більше місяця, тому Москві і Мінську знову потрібно домовлятися про ціну транзиту російських енергоносіїв через Білорусію, нагадав Марцель.

“Торг є торг, і ціни на нафту з газом також ймовірно будуть обговорюватися під час візиту Лаврова”, – сказав політолог в інтерв’ю порталу “Білоруський партизан”.

Нагадаємо, що 22 жовтня Олександр Лукашенко зустрівся з головою Служби зовнішньої розвідки Росії Сергієм Наришкіним. Військовий експерт Олександр Алесін порахував візит високопоставленого чиновника сигналом Заходу: плести інтриги проти Мінська марно, Москва про все дізнається і доповість в братську республіку.

Остання очна зустріч Володимира Путіна і Олександра Лукашенка пройшла 14 вересня в Сочі. Зміст бесіди двох лідерів не розкривався. Перед переговорами стало відомо, що Росія виділить Білорусії новий кредит – півтора мільярда доларів.