Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не збирається вводити санкції проти України. Втім пригрозив, що відмова від білоруської електроенергії боляче вдарить по нашій країні.

Мовляв, 35% імпорту в Україну надходить з Білорусі, 35 – 40% – з російської компанії “Роснефть”. Про це самопроголошений президент Білорусі розповів під час “Прямої лінії”.

“Якби ми хотіли вас поставити на коліна, будемо відвертими, ми б це зробили протягом доби разом з Путіним, якого ви не любите. Ми б перестали вам поставляти паливно-мастильні матеріали. І завтра на вилах би повиносили б і Зеленського, і всіх інших”, – наголосив він.

Український журналіст запитав Лукашенка, чи стосуватимуться обмеження електроенергетичної галузі. Той відповів, що в Білорусі є навіть надлишок електроенергії, яку можна імпортувати в Україну. Але вкотре продовжив риторику, що Україна “поводиться надто підло, коли їй треба”.

“Як мені нещодавно доповіли, у вас перестали працювати 7 якихось установок. Потрібна була підтримка – звернулися до нас. Ми вам продали електроенергію десь на 25 мільйонів доларів. Будь ласка, купуйте”,– зазначив диктатор.

За його словами, Україні не варто брязкати санкційною зброєю. Адже нібито наша держава дуже залежна від Білорусі, відтак в цьому питанні треба бути акуратними.

9 серпня Лукашенко провів велику пресконференцію, на якій були не тільки провладні медіа, а й українські журналісти з пропагандистських каналів.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що Україна причетна до підготовки бойовиків, яких нібито перекидають на територію Білорусі. Начебто ще й через кордон завозять зброю та вибухівку.

Він також пообіцяв, що до кінця 2021 року українцям в Білорусі видадуть громадянство.

До того ж диктатор пригрозив, що може перейти кордон з Україною, а далі заручитися підтримкою 90% населення. Мовляв, це “поверне Україну” і зробить її українською.