У литовському уряді не вірять в реальність вагомої відповіді від Лукашека на санкції з їхнього боку. Перш за все дії Мінська можуть нашкодити самій Білорусі.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters і литовські медіа.

Міністр закордонних справ Литви Лінус Лінкявічус вважає, що подібними заявами Лукашенко йде ва-банк, аби зберегти владу. Він додав, що такі погрози це природно для білоруського президента.

«Звісно, він йде ва-банк, захищається усіма можливими способами. Якісь його вчинки неадекватні, але важко давати якісь оцінки, це його природна захисна поведінка для збереження своєї посади, не звертаючи уваги ані на внутрішню ситуацію, ані на тиск міжнародної спільноти», — сказав він.

Утім, литовська влада не планує відмовлятися від своїх санкційних намірів навіть в умовах суворих погроз.

“Президент підтримує запровадження ефективних санкцій проти Білорусі на європейському, регіональному та національному рівнях. Вони повинні стати відповіддю на насильство з боку влади й порушення ними прав людини”, — пояснив речник Гітанаса Науседи, литовського державного лідера.

Прем’єр Литви Саулюс Скверняліс зазначив, що якщо Лукашенко реалізує своєї погрози, насамперед постраждає економіка Білорусі.

«Важко зрозуміти: наскільки треба вчепитися у владу і ненавидіти націю, щоби через ображені амбіції завдати шкоду своїй державі і його народу», — наголосив він.