Вже неодноразово наголошувалося на необхідності створення зони захисту ядерної безпеки над ЗАЕС

Тож, стало відомо, що глава ядерного наглядового органу ООН зустрівся з російською делегацією в Стамбулі у середу, аби обговорити питання безпеки на Запорізькій атомній електростанції, яка контролюється російськими окупантами.

Про це повідомляє Reuters.

Запорізька АЕС  знову зазнала російських обстрілів на вихідних, що призвело до нових закликів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) створити навколо неї захисну зону для запобігання ядерної катастрофи.

“Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся з російською делегацією на чолі з генеральним директором “Росатома” Алексєєм Ліхачовим сьогодні в Стамбулі для консультацій з операційних аспектів, пов’язаних з безпекою на Запорізькій АЕС в Україні, і про термінове створення зони захисту ядерної безпеки”, – йдеться у повідомленні МАГАТЕ.

Гроссі протягом декількох місяців попереджав про ризик потенційно катастрофічної аварії через обстріли.

Нагадаємо, після обстрілів Запорізької АЕС президент Франції Еммануель Макрон закликав зробити все для безпеки і захищеності станцій.

“Після нових пострілів на Запорізькій АЕС повторюю: треба зробити все, щоб зберегти безпеку і захищеність станцій. Про це ми говорили з президентом Зеленським. Ми будемо продовжувати наші зусилля”, – написав Макрон.