Азербайджанська армія звільнила 7 населених пунктів і місто Фізулі в Карабасі, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в телезверненні до народу, пише Супутник Азербайджану.

“Азербайджанська армія успішно продовжує операцію зі звільнення територій Азербайджану, окупованих Вірменією.

Місто Фізулі звільнений від окупації, Фізулі – наш, Карабах – це Азербайджан! Сердечно вітаю весь азербайджанський народ з цієї нагоди, – заявив Алієв в суботу в телезверненні до нації.

Поряд з Фізулі, зазначив глава азербайджанської держави, звільнені ще сім сіл однойменного району – Гочахмедлі, Чімен, Джуварли, Пірахмедлі, Мусабейли, Урекан, Деделі.

“Закінчилася багаторічна туга фізулінців за рідною землею, ми повернемося туди, все відновимо, і туди повернеться життя”, – підкреслив Президент Ільхам Алієв.

Алієв зазначив, що вірменська сторона в Фізулі створила сильні фортифікаційні споруди.

“Нам довгі роки говорили, що місто Фізулі взяти неможливо або на це підуть багато місяців. Однак, ми змогли в найкоротші терміни звільнити саме місто і більшу частину району від вірменської окупації”, – додав президент Азербайджану.

Нагадаємо, Збройні сили Вірменії, здійснивши масштабні провокації близько 06:00 27 вересня, піддали інтенсивному обстрілу позиції азербайджанської армії уздовж всієї лінії фронту і населені пункти, розташовані в прифронтовій зоні, з великокаліберної зброї, мінометів і артилерійських установок різного калібру.

З метою припинення бойової активності збройних сил Вірменії та забезпечення безпеки мирного населення командування азербайджанської армії прийняло рішення почати контрнаступальну операцію військ по всьому фронту.

Президент Азербайджану, Верховний головнокомандувач Збройними силами Ільхам Алієв підписав указ про оголошення воєнного стану з 00:00 28 вересня.

На минулому тижні Вірменія і Азербайджан за підсумками багатогодинних переговорів у Москві домовилися про припинення вогню з полудня 10 жовтня. Разом з тим військові відомства Вірменії та Азербайджану в той же день почали обмінюватися звинуваченнями в недотриманні домовленостей.