Сьогодні стало відомо про те, що Мати Саакашвілі, Гіулі Аласанія, звернулася до Зеленського, через погіршення стану її сина.

Зробила вона це у формі відео звернення, у якому закликала Зеленського допомогти її синові, який перебуває у грузинській в’язниці.

«Вітаю!
Я – мама Михайла Саакашвілі. Ми у безвихідному стані. Мого сина в мене на очах вбивають.
Я хочу звернутися до Президента Зеленського, котрий не раз і раніше нам допомагав.
Але зараз нам особливо потрібна його підтримка і його допомога.
Потрібно якимось чином організувати переправлення Михайла сюди в Україну.
Щоб тут він зміг отримати відповідне лікування, турботу, і зміг якось вижити», — йдеться у її відеозверненні, розміщеному на сторінці Саакашвілі у Facebook.

Вона нагадала, що нині минає 35-й день голодування, яке оголосив Саакашвілі.

“Можете уявити собі? Може статися все що завгодно, будь-якої миті. Але це нікого не турбує. Єдине, що йому пропонується – тюремна лікарня. Де немає відповідних спеціалістів, де немає жодних умов для лікування таких хворих.
Я дуже на вас сподіваюся!
На всіх вас – людей в Україні.
На депутатів, і я звертаюся до влади України!
І, ясна річ, передусім – до Президента Зеленського”, – зазначила Аласанія.

Нагадаємо, сьогодні голова виконкому Національної ради реформ при президентові України Міхеіл Саакашвілі, який наразі голодує в грузинській в’язниці, написав листа українській омбудсменці Людмилі Денісовій. В ньому він розповідає, що результати його аналізів “сильно погіршилися” з початку голодування.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбук.

“Сьогодні отримала листа від громадянина України, Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеіла Саакашвілі.

На 35-й день голодування Міхеіл повідомляє про критичний стан свого здоров’я, незадовільні результати аналізів, зроблених напередодні.

Із сумом констатую, що в 71-шу річницю ухвалення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, підписантом якої є і Республіка Грузія, продовжують застосовуватися катування стосовно громадян шляхом ненадання належної медичної допомоги .
Закликаю керівництво Грузії дотримуватися норм міжнародного права, зокрема, статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Міхеіл сьогодні вкрай потребує підтримки з боку світового співтовариства.

Звертаюся до грузинської влади забезпечити громадянина України Міхеіла Саакашвілі належною медичною допомогою”.

А також нещодавно Людмила Денісова зустрілася з матір’ю Міхеіла Саакашвілі Гіулі Аласанією.

На зустрічі також були присутні український адвокат Саакашвілі Євген Грушовець та народний депутат України Єлизавета Ясько, яка перебуває з Міхеілом у близьких відносинах.

Про це омбудсман написала у Facebook.

“Пані Аласанія занепокоєна станом здоров’я сина, який на сьогодні голодує 34-й день поспіль та втратив 20 кілограмів ваги.

Мати побоюється, що тривале голодування може призвести до незворотних наслідків для життя та здоров’я Міхеіла.
Стрибки тиску, зміна пульсу не дозволяли провести аналізи для визначення об’єктивного стану здоров’я Міхеіла. Нарешті сьогодні були зроблені всі можливі тести, на результати яких ми очікуємо.

Закликаю керівництво Грузії невідкладно відреагувати на погіршення стану здоров’я Міхеіла Саакашвілі та надати йому можливість отримати професійну медичну підтримку у лікувальному закладі.

Вкотре наголошую, що ненадання медичної допомоги суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Закликаю іноземні держави та міжнародні організації рішуче засудити дії посадових осіб Республіки Грузія, які порушують права громадянина України Міхеіла Саакашвілі та домагатися від грузинської влади відновити його права на надання медичної допомоги”.