«Ті 4-5%, які дивились ці канали та набирались отруйної інформації, розносили її далі друзям, родичам, знайомим»

Заборонені канали «112 Україна», Zik та NewsOne містили значний вплив на масову свідомість. Люди в різних регіонах включали ці «брехунці», і вони постійно отруювали мозок людей. Про це в інтерв’ю Главкому розповів голова парламентського комітету з інформаційної та гуманітарної політики, нардеп від «Слуги народу» Микита Потураєв.

«Якщо проводити аналогію, то в радянські часи в кожній родині на холодильнику зазвичай стояв радіоприймач. У нього було всього три програми – дві радянського радіо й одна українського. Люди називали цей радіоприймач «брехунцем», і він бубонів зранку й до ночі. Коли соціо-психологічні дослідження стали можливими в пізньому радянському просторі, а потім і в пострадянських країнах, то з’ясувалося, що ці «брехунці» впливали на масову свідомість. Навіть якщо слухач вважав, що це – просто фон», – сказав нардеп.

Спираючи на його слова, «112 Україна», Zik та NewsOne діяли саме в такий спосіб. Одночасно Потураєв затвердив, що інша частина каналів, крім кількох об’єктивних, також мають поганий вплив на свідомість громадян.

«Люди в різних регіонах включають ці різні «брехунці», і вони їм бубонять із ранку до ночі. І ця отрута просочується в мізки крапля за краплею. Тут не потрібно мати дуже велику аудиторію, бо, якщо розглядати процес комунікації загалом, ті 4-5%, які дивились ці канали та набирались із них отруйної інформації, розносили її далі – друзям, родичам, знайомим. Можна порівняти імпульс від цих каналів із каменем, який ми кидаємо у воду, а потім від нього йдуть у різні боки хвилі, які досить далеко розходяться», – підкреслив Потураєв.

Варто зазначити, що Верховний суд 15 березня має намір розглянути позов щодо оскарження введених проти каналів, що пов’язують із Віктором Медведчуком, санкцій. Про це Верховний суд повідомив у Facebook.

“Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду виніс ухвалу про відкриття  провадження у справі № 9901/26/21 за позовом громадянина, який оспорює Указ Президента України (щодо введення санкцій ).