Німецькі політики пропонують вирішити проблему мігрантів на білорусо-польському кордоні за рахунок України, кажуть – нехай українці їх у себе розмістять, бо нам вони не треба.

Про це пише блогер Євгеній Прокопишин на своїй сторінці у фейсбук.

“І от скажіть, що я був весь цей час не правий називаючи лідерів ЄвроСовка ДБЛ і завжди був проти членства України в цьому ЄвроСовку… Зовсім уже береги попутали… Здають нас і всю Європу Путіну з потрохами, а ми ще маємо їх проблеми вирішувати за власний кошт…

Ні, в цілому ми можемо звісно прийняти цих мігрантів, без проблем, але в замін ПП-2 має бути зупинений і розібраний, Україні мають списати не менше 25% боргу, Україні мають виплатити 20 млрд дол і взяти нас в НАТО негайно…”, – написав блогер.

Чомусь Путін не допоміг Меркель вирішити проблему, яку сам же і створив, а Україна попри підстави з Північним потоком-2 має допомагати.

Берлінський політолог Андре Хертель в інтерв’ю DW також виступив проти розміщення в Україні мігрантів із Білорусі.

“Питання навіть не в тому, чи погоджуватись Києву, а в тому, чи варто ЄС вимагати цього від України. У такому разі Україна була б жертвою того, що Путін та Лукашенко вигадали, щоб тиснути на ЄС. Сигнал Києву був би руйнівним, мовляв, ми використовуємо вас, щоб вирішити свою проблему. Це був би однозначний сигнал – ми від вас відмовилися, ви для нас – сіра зона. Путін і так узяв Україну в кліщі, а в цьому випадку ЄС би експортував туди ще одну проблем”, – сказав політолог.

Своєю чергою, Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський 11 листопада терміново вилетів на Волинь. Там він перевірятиме готовність захисту українського кордону від штучно створеної міграційної кризи на межі Польщі та Білорусі.

Окрім Монастирського, у Волинську область вилетіли голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, очільник Нацполіції Ігор Клименко та заступник голови Національної гвардії Юрій Лебідь.

У рамках робочої поїздки у Волинську область, на ділянку прикордонного підрозділу «Грабове» Луцького прикордонного загону, будуть проведені навчання для бойової координації між усіма підпорядкованими структурами МВС: Державною прикордонною службою, Національною поліцією, Національною гвардією України, Державною службою з надзвичайних ситуацій та Міграційною службою.

«З метою протидії потенційній кризі з мігрантами, ми залучимо всі п’ять структур МВС без винятку, як єдиний кулак внутрішньої безпеки України», – заявив Денис Монастирський.

Під час візиту на Волинь також буде проведено нараду з керівниками Об’єднаних територіальних громад, які розташовані уздовж кордону, разом з керівництвом області та силовими структурами на предмет взаємодії у разі загрози українському кордону.

Перший заступник голови МВС Євген Єнін в ефірі одного із телеканалів попросив жителів прикордонних районів проявляти пильність у зв’язку з ситуацією з нелегальними мігрантами з Близького Сходу у Білорусі.

“Ми бачимо, що ескалація цієї кризи може статися будь-якої миті. Ми отримуємо інформацію від усіх наших спецслужб, які стверджують, що на території Білорусі перебувають приблизно 45 тисяч мігрантів”,– розповів Єнін.

Він закликав людей інформувати правоохоронців “про можливу появу незнайомих осіб у прикордонних районах”.