Міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу “Украіна24” розповіла про виплати компенсацій медикам.

“У нас є фонд соцстрахування, туди були перераховані величезні гроші, понад 1,5 млрд, ми ввели новий вид лікарняного по самоізоляції, плюс там є підтримка медиків, підтримка по інвалідності”, — сказала вона.

За словами Лазебної, з виплатами сім’ям померлих лікарів є деякі складності.

“Друга програма — 1,5 млн сім’ям загиблих медиків, померло понад 300 осіб, провели розслідування, такі розслідування часто пов’язані з бюрократичними складнощами. Підтверджено 53 випадки ковіда, і ми виплати робимо, але не скрізь навіть родичі є, акти приходять, починаємо шукати, а родичів немає”, — сказала вона.

Раніше Лазебна заявила про необхідність пенсійної реформи в Україні та введення другого рівня пенсійної системи.

“Паралельно солідарній системі повинна бути обов’язкова накопичувальна система, добровільна. Є у нас 66 недержавних фондів, хто хоче, може туди вкладати гроші, і люди це роблять. Що таке другий рівень? Це коли кожна працююча людина і її роботодавець кладуть на особистий рахунок людини якісь внески. Це стимулює людей більше показувати свої заробітні плати, це детінізація: чим більше на моєму рахунку буде грошей, тим більше там буде прибутковість, накопичуються гроші, які перетворюються на ресурс, який йде в фінансові інструменти і, відповідно, йде прибутковість”, – пояснила вона.