Конституційний Суд України (КСУ) приймає неоднозначні рішення. Таку думку міністр юстиції України Денис Малюська висловив “Фактам” в інтерв’ю, яке було опубліковано 19 листопада.

“Питання в тому, що Конституційний Суд іноді занадто далеко заходить. Принаймні, на мою думку як юриста, знаходячи порушення там, де вони, м’яко кажучи, не очевидні. З таким підходом в принципі можна поставити під сумнів практично будь-який діючий закон” , – сказав він.

Як приклад міністр навів навів часті посилання суду на порушення норми Конституції про те, що в Україні діє принцип верховенства права (ст. 8).

“Про суть верховенства права написані дисертації та монографії, але однозначної дефініції немає, як і єдиного розуміння. Тому часто, читаючи рішення, усвідомлюєш: суддя ухвалив, що та чи інша норма йому не до душі, а буквального і чіткого порушення Конституції немає, тому її потрібно визнати неконституційною що порушує принцип верховенства права. Це дуже ризикований підхід, оскільки він відкриває можливість КСУ скасувати абсолютно будь-яку норму, яка йому не до душі “, – пояснив малюська.

За словами глави Мін’юсту, він “прихильник того, щоб Конституційний суд більше тримав себе в рамках і визнавав неконституційними тільки норми, які об’єктивно і більш однозначно порушують правила, встановлені Основним законом”.

Нагадаємо, Конституційний Суд України потрапив в скандал, скасувавши 27 жовтня частина положень антикорупційних законів і вказавши, що кримінальна відповідальність за декларування завідомо недостовірних даних і навмисну ​​неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.