Російську вакцину проти коронавірусу (Sputnik V) потрібно розглядати як гібридну зброю країни-агресора РФ проти України.

Таке переконання висловив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю газеті “День”. За його словами, про постачання цього препарату не може бути й мови.

Міністр вважає, що питання вакцини загалом є класичним прикладом гібридних можливостей. Водночас існує декілька його вимірів.

Як пояснює Кулеба, Україна може замовити вакцину класичним шляхом отримання таких препаратів чи доступу до них через систему COVAX. Також можна напряму домовитися з окремими постачальниками-виробниками. Або ж завдяки гібридній можливість. Тобто звернутися до держав, які зарезервували для себе вакцину з великим запасом доз, попросити їх дати невелику частку Україні “з розрахунком на те, що вони все одно поповнять свої запаси”.

“І є ще один гібридний вимір у цій історії – це ситуація з російською вакциною. Ми ж розуміємо, що коли йдеться про неї, то вона є гібридною зброєю Росії проти України”, – констатував Кулеба.

Нагадаємо, міністр Кабміну Олег Немчінов заявив, що Україна готується отримати вдвічі більшу партію безкоштовної вакцини проти COVID-19 за домовленістю з COVAX – 16 млн доз.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак запевнив, що Україна веде переговори про вакцину проти коронавірусу з усіма виробниками, крім РФ.