Буквально відразу після того, як Польща і Україна домовилися про надання українським автоперевізникам 5000 додаткових дозволів на 2020 рік (1500 універсальних і 3500 транзитних) з терміном дії до 31 січня 2021 року, польська сторона скасувала своє рішення і, як повідомляє телеграм-канал “Шептун”, запросила термінові консультації на рівні керівництва країни.

Приводом для скасування важливого для України рішення стала заява міністра інфраструктури України Владислава Криклія, яку він зробив у своєму Facebook. Криклій написав наступне:

“Таки дотиснули поляків на додаткові дозволи”.

Міністр повідомив, що 20 листопада завершилося чергове засідання українсько-польської Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Перед цим Криклій, за його словами, неодноразово спілкувався з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком. “Чесно скажу, переговори були непростими, усі перевізники стежили за цим, затамувавши подих”, – написав він.

Насправді, до вирішення питання про дозволи долучився президент України Володимир Зеленський, завдяки чому Польща пішла назустріч. Але заява Криклія про те, що очолюване ним міністерство “дотиснуло поляків”, стало причиною для відкликання прийнятого рішення.

За останній час це вже не перший міжнародний скандал, винуватцем якого ставав Криклій.

Нагадаємо, днями під час візиту до Казахстану Криклія було викрито у фальсифікації ПЛР-тесту, через що його не пустили на зустріч з казахстанським прем’єр-міністром, а його український колега Денис Шмигаль змушений був вибачатися за Криклія. Втім, його вибачення не були прийняті.

Раніше про Криклія його однопартійці говорили, що “на ньому клейма ніде ставити”, маючи на увазі його участь у численних корупційних скандалах.