Для України може нічого не змінитися після того, як президент РФ Володимир Путін перестане обіймати цю посаду. Про це ексголова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив в інтерв’ю “Телеграфу”, яке опублікували 2 січня.

“Режим його рано чи пізно впаде. Сам піде чи знайде наслідника. Але я не вірю, що біологічний чи політичний відхід Путіна щось змінить для нас. Деякі експерти кажуть, що наступним президентом Росії може стати діючий міністр оборони РФ Сергій Шойгу. І чи він буде кращий за Путіна? Навряд”, – сказав Москаль.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Путіна обрали на пост президента РФ 2000 року. Після двох строків, у 2008 році, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. 2012 року Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.

20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили в першому читанні 23 січня і остаточно затвердили 14 березня.

Держдума РФ, зокрема, підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дозволить йому залишитися при владі після 2024 року, коли закінчується його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року, коли йому виповниться 84 роки.

31 жовтня Путін вніс до Держдуми законопроєкт, який дозволить йому стати довічним сенатором. Парламент ухвалив його 9 грудня, за два тижні Путін підписав його.

Про ймовірну відставку Путіна на початку 2021 року нібито через хворобу Паркінсона писав британський таблоїд The Sun у листопаді. Спікер глави Кремля Дмитро Пєсков назвав публікацію “повною нісенітницею”.