Україна нарощує угруповання військ у районі кордону з Білоруссю. Воно і не дивно, адже за даними розвідки, сьогодні можливі провокації з боку Білорусі вигідні Росії.

Зазначимо, що журналіст видання Defense Express Іван Киричевський у своєму профілі на Facebook сповістив про стан на кордоні України з Білоруссю.

«У мене є хороша новина для Вас, брати і сестри українці – РФ так і не зуміла накопичити в Білорусі угрупування, достатнє для гіпотетичної «атаки на Київ».

Зокрема він заявив, що «Білоруський» напрямок для України зараз «гарячий».
«У ЗМІ або соцмережах можемо знайти повідомлення про те, що на одному з білоруських аеродромів неподалік кордону з Україною уже зосереджено 31 російський штурмовик Су-25СМ3. Або ж – що армія РФ перекинула ближче до кордону з нашою країною ОТРК «Искандер» та реактивну артилерію».
Новини про таку концентрацію ударного озброєння формують в нашому суспільстві тривожність, що Кремль начебто може наважитись піти в атаку на Київ з території Білорусі. Але при цьому нема відповідь на питання – а скільки насправді своїх військ РФ перекинула в Білорусь, і на що насправді здатне таке угрупування.
Свою відповідь на таке питання спробували дати журналісти польського видання Defence24, опираючись на усю можливу інформацію з відкритих джерел. В підсумку вийшло таке.
Свої війська РФ перекинула в Білорусь під формальним приводом навчань «Союзная решимость-2022», початок яких було оголошено 18 січня цього року. Представники РФ та Білорусі одразу заявили, що до 9 лютого триватиме початкова фаза навчань, в рамках якої Кремль накопичуватиме свої війська на території «Синьоокої».
Приблизно у той же період відбувся «злив» із посиланням на начебто «внутрішню інформацію» Білоруських залізниць про те, що країна має прийняти одразу 200 військових ешелонів із РФ – цифра рекордна, під час «Запад-2021» було «усього» 39 ешелонів.
До кінця січня у соцмережах з’явилось уже доволі багато фото та відео, на основі яких можна було зробити бодай попередні оцінки, скільки військ і які саме частини РФ перекидає в Білорусь під приводом навчань «Союзная решимость-2022».
І на цьому тлі 27 січня цього року Defence24 зробило першу спробу оцінити чисельність угрупування, яке Кремль хоче зосередити в Білорусі. Польські аналітики вийшли на цифру «порядка 60-80 тисяч військовослужбовців». При цьому поляки писали, що РФ зосереджує в Білорусі один мотострілецький полк та чотири мотострілецькі бригади, бронетанкову бригаду, бригаду морської піхоти Тихоокеанського флоту ВМФ РФ, ракетну бригаду, дві артилерійські бригади та бригаду ССО. Також – окремі підрозділи сил ППО, логістики, інженерних військ та військ РБХЗ. Усі ці формації – зі складу Східного військового РФ на Далекому Сході, та без вказівки номерів підрозділів.
Минуло два тижні, у відкритому доступі з’явились нові ввідні дані.
І на цьому тлі польське Defence24 виступило з новою оцінкою чисельності військ РФ, накопичених в Білорусі – усього 21 батальйонно-тактична група (БТГр), із яких половина – зосереджена на кордоні з Україною та поза зоною проведення навчань «Союзная решимость – 2022». Одна БТГр може налічувати 300-500 військовослужбовців, відповідно РФ зараз зосередила в Білорусі максимум 10,5 тисяч «багнетів» (Для порівняння: чисельність Сухопутних військ Білорусі сягає 17 тисяч військовослужбовців).
РФ зосередила у Білорусі доволі неоднорідне угрупування військ.
Кількість техніки в складі угрупування армії РФ у Білорусі – точно невідома. Але тут варто зробити таку примітку – подібний «різнобій» в типах техніки може формувати ілюзію про начебто зашкалююче число російських військових на території Білорусі.
Зараз «збірна солянка» армії РФ в Білорусі навряд чи здатна на агресивні дії проти України.
Але схоже, що цього угрупування якраз цілком досить, щоб «намертво вписати» Білорусь в орбіту впливу Кремля.