Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із послами країн Великої сімки та Євросоюзу у четвер, 27 січня, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.

“Посилення обороноздатності України та підвищення економічної стабільності – найкраща відповідь на дії країни-агресора”, – заявив Шмигаль, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.

Шмигаль подякував послам за зусилля, спрямовані на підтримку реформ та демократичних інституцій. Прем’єр зазначив, що Україна продовжуватиме співпрацю з МВФ у рамках програм підтримки впровадження реформ та направити запит до Фонду щодо створення нової програми.

Також Шмигаль наголосив, що Україна готова невідкладно розпочати консультації з ЄС щодо створення нової програми макрофінансової допомоги.

«Виразно розуміємо важливість постійного впровадження курсу реформ в Україні. Ми послідовно виконували всі взяті на себе зобов’язання, і продовжуватимемо цю роботу», — наголосив прем’єр.

Він зауважив, що в листопаді 2021 року Рада виконавчих директорів МВФ затвердила перший перегляд спільної з фондом програми stand-by та продовжила термін її дії до кінця червня цього року.

Крім того, Україна має намір продовжити співробітництво з МВФ у рамках програм підтримки впровадження реформ та направити запит до фонду про започаткування нової програми.

Шмигаль також наголосив, що Україна готова невідкладно розпочати консультації з ЄС щодо започаткування нової програми макрофінансової допомоги.

“Чітко розуміємо важливість незмінного впровадження курсу реформ в Україні. Ми послідовно виконували всі взяті на себе зобов’язання і будемо продовжувати цю роботу”, – наголосив прем’єр-міністр.

З української сторони у зустрічі також взяв участь міністр фінансів Сергій Марченко. Зі сторони G7 були посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, посол Французької Республіки Етьєн де Понсен, посол Канади Лариса Галадза-Кронін, посол Великої Британії Мелінда Сіммон, посол Італійської Республіки П’єр Франческо Дзадзо, посол Японії Кунінорі Мацуда, голова представництва ЄС Матті Маасікас, радник посольства США Алан Перселл.