НАБУ та САП викрили дев’ятьох осіб на розкраданні коштів державних хлібозаготівельних підприємств. Загалом вони вчинили дії задля заволодіння 157 млн грн.

10 грудня 2021 року їм повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 191 та ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що впродовж 2011-2017 років керівники трьох державних хлібозаготівельних підприємств із залученням пов’язаних приватних компаній спільно організували схему зі створення штучної заборгованості держкомпаній. Отримувані в незаконний спосіб кошти або права вимоги спрямовували через складний ланцюг перерахувань та переуступлень на підконтрольні їм компанії, в тому числі за кордоном.

Детективи НАБУ зафіксували шість епізодів такої ймовірно корупційної діяльності. Крім того, учасники схеми позбавили ДП торгової марки за безцінь при тому, що її вартість, за результатами експертиз, становить 20 млн грн.

НАБУ та САП встановлюють інших учасників, які можуть бути причетні до вчинення злочинів, та продовжують встановлення обставин справи.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура також розслідують можливий замах на заволодіння зерном Державного агентства резерву України.

Про це йдеться в ухвалах Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Детективи НАБУ порушили кримінальне провадження за фактом ймовірного вчинення службовими особами державного підприємства «Хлібна база №76» за участі інших осіб, шляхом зловживання своїм службовим становищем, незакінченого замаху на заволодіння зерном пшениці 3 класу Держрезерву. У межах розслідування детективи провели обшук за фактичним та юридичним місцезнаходженням ДП «Хлібна база №76». Під час слідчих дій було віднайдено документи, які містять інформацію про фактичні обставини вивезення зерна пшениці з території держпідприємства, завезення такого зерна на зберігання ТОВ «Торговому дому «Слобожанщина» та створення підстав для списання з балансу ДП частину зерна пшениці, власником якої є Держрезерв.

Крім того, детективи обшукали службовий автомобіль ДП «Хлібна база №76», в якому теж знайшли документи про ввіз/вивіз зерна з ДП «Хлібна база №76». Також НАБУ провело обшук в одного з фігурантів розслідування, в якого вилучили мобільні телефони Samsung Galaxy A9, iPhone 7 Plus і iPhone 12 Pro Max. На телефонах віднайшли листування з іншими абонентами, зокрема, зі службовцями ДП «Хлібна база №76», яке частково могло бути видалене. Окремо детективи провели й невідкладний обшук вантажного автомобілю ТД «Слобожанщина», в якому знайшли документи щодо зерна, яке зберігалося на ДП «Хлібна база №76». Вилучене майно визнано речовими доказами і на нього накладено арешт.

Раніше повідомлялось, Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження за фактом можливого продажу за заниженою вартістю 14 будівель державного підприємства «Національна кінематека України» у змові з службовими особами Міністерства культури.

Як стверджують у відомстві, Господарський суд Києва та Північний апеляційний господарський суд визнали недійсними результати аукціону з продажу цих приміщень Нацкінематеки і вони будуть повернуті державі. Обставини події досліджуються у межах кримінального провадження.

«За даними слідства, через змову службовців Міністерства культури України, ДП «НКУ», арбітражного керуючого держпідприємства, а також приватних осіб зазначені будівлі продали на аукціоні за заниженою вартістю наперед визначеному приватному підприємству», – інформує НАБУ.

У бюро додали, що позов про визнання недійсним аукціону з продажу будівель Нацкінематеки подала юридична особа, яка була позбавлена можливості взяти участь на законних підстава, а НАБУ було залучено як третю особу.