До Національного музею Революції Гідності, де 19 листопада проводили обшуки, знову прийшли слідчі. Цього разу вони заявили, що проводять “експертизу будівництва музею”. 

Про це повідомила пресслужба музею. 

“А в нас нова перевірка. Кажуть, “експертиза будівництва музею”! Не меморіалу, якого стосується слідство, а МУЗЕЮ, навіть проєктування якого не розпочиналося. Можемо підказати слідчим, де предмет їхнього інтересу, але не будемо заважати демонструвати свою “професійність”.

Нагадаємо, у СБУ заявили, що слідчі проводили обшуки в музеї Революції Гідності, бо підозрюють посадовців Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні у розкраданні коштів, виділених на реконструкцію об’єкта.

У відомстві зазначено, що задокументовано, що керівництво музею уклало договори на майже 150 мільйонів гривень на роботи із реконструкції та благоустрою об’єктів меморіального комплексу. Підрядникам був перерахований аванс у розмірі 80% від суми договору, що склало 111 млн грн. Але роботи фактично не проводились. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено “не на цілі, які прописані у відповідних договорах”.

Триває досудове слідство за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

В СБУ зазначили, що слідчі дії проводить Головне управління Національної поліції у місті Києві, під процесуальним керівництвом столичної прокуратури. Співробітники СБУ залучені слідчими для оперативного супроводу згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України.

Тоді обшуки у музеї напередодні Дня Гідності та Свободи і річниці подій на Майдані викликали суспільний резонанс. В Офісі президента гнівно прокоментували інцидент.

“Не може не викликати занепокоєння той факт, що слідчі дії відбулися чітко напередодні річниці початку Майдану. Зрозуміло, що цей непересічний день завжди викликає емоції, завжди переживається гостро. Тому будь-яка необережність зараз може сприйматися як виклик цінностям Майдану або як свідома гра на суспільних суперечностях”, – зазначали в ОПУ.

Наголошується, що правоохоронці повинні враховувати такі речі, коли немає термінової необхідності для слідчих дій.

“Якщо гроші справді розтрачені, якщо дійсно було зловживання службовим становищем, то це легко довести. У цьому має бути чіткий правовий шлях, тому що будь-яке цивілізоване суспільство зацікавлене в коректному виконанні законів задля запобігання правопорушенням у державі. Ми всі зацікавлені у правді та злагоді. Цим, власне, й мають завершитися сьогоднішні події навколо музею Революції Гідності – чітким юридичним висновком“, – підсумували в ОП, закликавши не використовувати цю подію для політичних маніпуляцій.