Глава комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що, швидше за все, локдаун в Україні буде введено.

Про це повідомляє Telegram-канал PavlovskyNEWS.

За словами нардепа, немає точних дат запровадження локдауну. Визначення дат залежатиме від навантаження на систему охорони здоров’я, а саме заповнюваності ліжок в лікарнях. За інформацією МОЗ, на сьогодні є 52 тисячі ліжок. За останні 8-9 днів завантаження ліжок становить 28-29 тисяч.

“Якщо в такій нормі буде, то локдаун немає сенсу вводити. Якщо будемо наближатися до 50 тисяч зайнятих ліжок, треба буде вводити локдаун, бо не буде куди класти людей”, – уточнив Радуцький.

Нагадаємо, МОЗ не вносив пропозиції про локдаун на розгляд Кабміну, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він зазначив, що в разі введення локдауну або інших нових обмежень українців попередять про це не пізніше, ніж за 7-10 днів.

“Ми оцінюємо епідеміологічну ситуацію. Основний показник, який у нас існує для визначення цих речей, – це заповненість наших лікарень. Це основний критерій, за яким ми визначаємо введення жорсткого карантину. На сьогоднішній день Міністерство охорони здоров’я не вносило пропозицій щодо запровадження жорсткого карантину”, – сказав Степанов.

Міністр додав, що в Україні на сьогоднішній день діють ті карантинні обмеження, які були прийняті ще в листопаді – критерії “помаранчевої зони”.