Як вдалось дізнатись журналістам, народний депутат України від партії “Батьківщина” Сергій Тарута неодноразово бував на території країни-агресора після початку бойових дій на території Донбасу. Про це зізнався сам мільйонер.
Про це повідомляється у розслідуванні OBOZREVATEL.
Джерела OBOZREVATEL стверджують, що народний депутат і співвласник корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (“ІСД”) Сергій Тарута неодноразово контактував із “російськими органами” під час поїздок до РФ. Нібито це відбувалося під час судового процесу щодо бізнес-партнера Тарути – Олега Мкртчана.
У 2018 року Мкртчан був заарештований російськими силовиками за підозрою в розкраданні кредиту, наданого ЗЕБом (російський державний “Зовнішекономбанк”) підприємствам ІСД. Причому кримінальну справу було порушено Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії (СКР) 5 лютого 2018 року на основі рапорту співробітників управління “К” ФСБ. У той же день Мкртчан був затриманий, звинувачений і заарештований Басманним райсудом Москви.
Сам бізнесмен заявляв про свою невинуватість, стверджуючи, що офшор, на який, за версією слідства, виводилися викрадені кошти, йому не належить. Однак це не допомогло і 2019 року суд засудив гендиректора “Індустріального союзу Донбасу” Олега Мкртчана до 9 років позбавлення волі і виплати 199 млрд рублів.
Цікаво, що справу було засекречено, а суд щодо “підприємницької” четвертої частини 159-ї статті російського КК (шахрайство) проходив у закритому режимі. Колишні співробітники правоохоронних органів РФ відзначали в росЗМІ, що “це буває у випадках, якщо в справі є матеріали, що містять відомості, які становлять державну таємницю – наприклад, особисті дані агента та ін.”.
Щоб прояснити ситуацію з нібито поїздками народного депутата України під час війни до Росії, OBOZREVATEL відправив інформаційний запит Сергію Таруті.
Народний депутат відповів, що, дійсно, під час перебування на держслужбі і за час роботи народним депутатом України він кілька разів відвідував Російську Федерацію. Однак причиною назвав “вирішення питань повернення в Україну незаконно утримуваних громадян України”.
“Мої візити були погоджені з відповідними правоохоронними органами України. Свідчень силовим відомствам Російської Федерації під час поїздок до РФ я не надавав”, – додав Тарута.
Однак джерела OBOZREVATEL переконані, що ні до якої “місії” з обміну чи повернення Таруту не залучали, а така відповідь з його боку може бути “спробою прикрити патріотизмом реальний стан справ”.
Судові тяжби стали наслідком продажу половини акцій корпорації ІСД 2010 року новим партнерам, яких фінансував російський державний “Зовнішекономбанк”. 14 липня 2020 року лондонський суд відмовив у задоволенні всіх позовів.
Ба більше, на думку англійського суду Тарута був ненадійним свідком з “явно непереконливими” доказами, який не говорив правди і вводив Суд в оману.
Зокрема, мова йшла про його поїздку до Росії для надання допомоги російській владі у зв’язку з кримінальним розслідуванням щодо Мкртчана. Інформація про це є в рішенні Високого суду.
Причому в рішенні суду зазначено, що зустріч Сергія Тарути з російською владою в липні 2018 року відбувалася не в Мінську (Білорусь), як повідомили суду адвокати українського політика і бізнесмена, а в російському Смоленську, і тривала три години.
З огляду на вищевказані факти і те, що пан Тарута зізнався OBOZREVATEL у неодноразових поїздках на територію Російської Федерації, Служба безпеки України безсумнівно повинна перевірити реальні причини візитів і коло контактних осіб українського нардепа. Зокрема, і з держструктур РФ.