Генерал розповів, коли ЗСУ зможуть перейти до звільнення окупованих територій та що для цього необхідно

Перехід до звільнення захопленої РФ української землі можливий за кількох умов.

Зараз Збройні сили України повинні якомога ефективніше знищувати російських загарбників, їхню техніку та озброєння, щоб вирівняти воєнний потенціал. 

Про це розповів колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

За його словами, попри те що втрати росії в Україні великі, ворог поки що має перевагу у живій силі та в ударних засобах.

“Але перед нашими Збройними силами стоїть завдання якомога ефективніше знищувати живу силу, озброєння та техніку противника, щоб вирівняти потенціали. Це означає виконання оборонного завдання, яке змусить противника перейти до оборони по всьому фронту. А потім, використовуючи оперативну паузу, зібрати сили. Якщо ми їх назбираємо завдяки нашим союзникам – причому це треба зробити швидко та масовано – тоді можна вести розмову про контрнаступальні операції зі звільнення нашої території від військ противника”, – зазначив він.

Також завдання, яке поставили перед собою союзники України, – послабити Росію настільки, щоб вона не була здатна на агресивні дії. Це завдання виконають ЗСУ, щойно отримають необхідні озброєння. 

За його словами, зупинити наступ ворога можна, коли військові потенціали зрівняються – потенціал збройних сил загарбників та армії України. Станом на початок війни вони переважали нас втричі, третину ми знищили. Решту вони перегрупували, завели на південь і на схід. Використовуючи перевагу в живій силі та ударних можливостях, противник повільно, але просувається вперед.

Коли союзники виконають свої обіцянки щодо постачання зброї, ми зможемо підвищити свій потенціал і виконати своє оборонне завдання, тобто по всьому фронту зупинити просування противника.

Але завдання, яке ставилося нашими союзниками на “Рамштайні-1”, – послабити Російську Федерацію настільки, щоб вона не могла найближчим часом проводити агресивні дії щодо будь-якої держави. Проте на таке стратегічне завдання ми не маємо сил. Поки що союзники не забезпечують нам необхідний обсяг допомоги не тільки для виконання цього завдання, а й для завершення оборонного завдання – на вирівнювання наших потенціалів.

“Це об’єктивні закони війни: якщо ти не маєш сучасного озброєння і техніки, ти закриваєш це чисельністю слабо забезпеченого війська солдатів.”, – зазначає Романенко. 

Путінські загарбники планують захопити Донецьку область так, як майже захопили Луганську, тобто виконати завдання, сформульовані Путіним на параді 9 травня.

“Щодо тактики, то вони роблять висновки зі своїх помилок. У Сєвєродонецьку була реалізація такої тактики: використовують усі ударні сили, потім піхоту, вона не проходить, відступає, потім вони повторюють – і так проламують нашу оборону в міських боях. Оскільки вони наступають, то втрачають багато живої сили та техніки.”, – каже генерал-майор.

Але, як повідомляє він, вже у випадку з Лисичанськом ми побачили іншу тактику. 

“Вони не стали в лоб заходити в місто, а спробували обійти його з північного сходу та з південного заходу, щоб зробити “котел” – оперативне охоплення. Щоб не опинитись у “котлі”, наші Збройні сили були змушені вийти з Лисичанська.”

Романенко також відмітив ефективні успіхи ЗСУ, адже зараз акцент робиться на знищення складів боєприпасів та запасів паливно-мастильних матеріалів ворога. Він зазначив, що це не зовсім щось нове для наших захисників, вони займалися цим і раніше. Просто були гірші можливості.

“Щойно нам почали надходити HIMARS, ми отримали можливість завдавання високоточних ударів до 70 кілометрів. Такої зброї раніше не було, зараз з’явилась, і ми це використовуємо. США, які надали нам це озброєння, бачать, наскільки ефективно у нас виходить.

Ми маємо можливість завдавати ударів по пунктах управління та по складах вже на такій дальності. Раніше ми робили те саме, але на ближчій відстані.”, – сказав Романенко.