Після зустрічі з Володимиром Зеленським у Києві лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на BFMTV.
“Після зустрічі з Володимиром Зеленським в президентському палаці в четвер глави держав Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України”, – йдеться у повідомленні.
“Німеччина виступає за позитивне рішення на користь України. Це стосується і Республіки Молдова. Україна є частиною європейської родини “, – сказав Шольц, якого цитують німецькі ЗМІ.
Президент Франції Еммануель Макрон також підтримує цей крок.
“У будь-якому разі ми підтримуємо статус України на приєднання до Європейського Союзу”, – заявив Макрон.
За його словами, цей статус супроводжуватиметься дорожньою картою, а також враховуватиме ситуацію на Західних Балканах.
Як відомо, 17 червня очікується висновок Єврокомісії щодо заявок України, Грузії та Молдови на вступ до ЄС.
Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський вже проводив розмову з Макроном щодо вступу до ЄС.
“Завершив розмову з Еммануелем Макроном. Предметно обговорили розгляд нашої заявки на отримання статусу кандидата на вступ до ЄС”, – написав Володимир Зеленський у середині травня. Тоді президент обговорював це питання з лідерами усіх держав, що належать до числа “проблемних”, тобто тих, які не були готові голосувати за кандидатський статус для України. Франція – одна з них.
Відтоді дещо змінилося.
“У розмові з Макроном окрема увага – шляху України до ЄС, координуємо кроки”, – затвітив президент ввечері 9 червня, натякнувши, що минулого рівня розбіжностей вже немає. Утім, сам Макрон заявляти про це не став, повідомлення Єлисейського палацу виявилося стриманим.
Цей приклад є доволі точним відображенням того, що відбувалося за останній місяць у питанні руху України до членства в ЄС.
Досі немає жодного офіційного рішення, лише напівтони та натяки – але українські учасники процесу публічно випромінюють оптимізм і нібито мають для цього підстави. За останні чотири тижні у ЄС різко скоротилася кількість “україноскептиків”.
Але одностайності досі немає. Лишилися і навіть з’явилися нові країни, що чекають кроків з українського боку і готові сказати Україні “так” лише за цієї умови. Тож зараз історичне для нас рішення ЄС залежить передусім від України та готовності всієї влади усвідомити це. Поки не пізно.