Представники президента Росії Володимира Путіна нібито не хочуть виконувати його вказівки щодо імплементації домовленостей, яких досягнули у Парижі 9 – 10 грудня 2019 року. У такому разі можна вважати, що Путіна “підводить його власна вертикаль”.

Саме через це Україна хоче, аби Володимир Зеленський знову зустрівся з Володимиром Путіним. Про це в одному з українських телеканалів заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович.

Він зауважив, що є 2 причини, чому українська сторона просить російську забезпечити нову зустріч у “нормандському форматі” до 24 грудня:

  • по-перше, є нагальні питання – такі, як обмін полоненими;
  • по-друге, Путін має сказати, як будувати міст: вздовж чи впоперек, адже ніхто не знає, яка політична воля керівництва Росії, що вони намагаються робити далі – це хоче зрозуміти і Україна, і міжнародні партнери.

“Потрібна зустріч. У мене повне враження особисте, що його підводить його власна вертикаль – і вони не виконують те, що він їм наказав, поставивши свій підпис під паризькими угодами”,– сказав Арестович.

Він наголосив, що у Росії вирішення стратегічних і тактичних питань “повністю залежить від волі однієї людини і близького кола, яке на неї впливає”. Зокрема, домовленостей, яких досягнули у Парижі у 2019 році, так і не виконали.

Окрім того, стало відомо, що Україна розробила нові деталі до Плану дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Вони передбачають ретельно пропрацьовану процедуру передання Україні контролю над кордоном.

Повна демілітаризація ОРДЛО є ключовою складовою українського мирного плану. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на власні джерела.

За словами джерела, повна демілітаризація є головною передумовою для подальшого політичного процесу.

Що відомо про деталі Плану дій щодо Донбасу:

Передання контролю над кордоном

Агентство пише, що вже на першому етапі ОБСЄ має забезпечити максимальний контроль над кордоном. Крім того, паралельно створять спеціальну підгрупу в ТКГ для опрацювання процедури відновлення Україною контролю над кордоном.

Демілітаризація регіону

Демілітаризація передбачає виведення найманців і важкого озброєння, роззброєння з боку проросійських сил. Цей процес узгоджуватиметься з процесом повернення підрозділів Збройних сил України в місця постійної дислокації.

Абсолютний доступ місії ОБСЄ

Важливим елементом плану є повний доступ місії ОБСЄ до всієї тимчасово не контрольованої урядом України території, як і передбачає мандат місії.

Модель перехідного правосуддя

План також передбачає впровадження моделі перехідного правосуддя. Тобто створення чітких правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, деталі амністії та систему захисту прав людини. Ця система має забезпечити справедливий і безболісний перехід до мирного життя.

Повернення майна власникам

Згідно з Планом дій, українським фізичним і юридичним особам повинні повернути втрачене майно. Щоправда, перед цим повинен відбутися міжнародний аудит становища активів.