Конституційний суд України, скасувавши деякі норми антикорупційного законодавства, звільнив від відповідальності тисячі корупціонерів.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

“Рішення КСУ звільнило від відповідальності фактично тисячі осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Законопроект президента ми коментувати не можемо, тому що це політичне рішення. Разом з тим він (законопроект) дійсно може бути рішенням для відновлення антикорупційної системи. Але вже тисячі осіб КСУ звільнив від відповідальності за корупцію”, – заявив Новіков.

За його словами, наразі взагалі немає відповідальності за корупцію всіх керівників органів державної влади:

“Притягати їх за корупцію могло лише НАЗК. Тепер орган притягнення до відповідальності за корупцію в Україні відсутній”.

Також глава НАЗК додав, що Конституційний суд втрутився в повноваження парламенту.

“КСУ, будучи органом, який має захищати Конституцію, сам порушив Конституцію. Зокрема, він сказав, що не може бути кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Хоча лише парламент може вирішувати це питання. Крім того, суддя Сліденко сказав, що КСУ і він писали це рішення з тих питань, про які навіть в конституційному поданні питання не ставилося. Тобто судді приймали рішення виключно у власних інтересах. Таким чином парламент має прийняти рішення з тих питань, які відносяться до його повноважень, а не до повноважень КСУ”, – зазначив Новіков.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду та скасувати відповідні зміни до закону “Про запобігання корупції”.