“Слуги народу” проводять співбесіди з кандидатами в міністри.

При виборі кандидатів на посади міністрів в Кабміні депутати з фракції «Слуга народу» у Верховній Раді будуть спиратися на думку президента Володимира Зеленського, – заявив народний депутат з фракції «Слуга народу» Олександр Качура в ефірі каналу Україна 24.

«Співбесіди проводяться з кандидатами на посади міністрів. Але у нас є внутрішня домовленість, оскільки остаточне рішення ще не прийнято і у нас фракція не збиралася. У нас фракція буде збиратися вже перед наступним сесійному тижнем, і ми вже будемо обговорювати конкретно. В першу чергу ми будемо спиратися на думку президента Зеленського. Тому що йому народ України довірив владу, і він має право нам рекомендувати тих кандидатів в міністри, які, на його погляд, гідні зайняти цю посаду. А в цілому треба робити аудит роботи всіх без винятку міністерств і робити висновки», – сказав Качура.

«Зеленський має право, згідно з Конституцією, пропонувати міністра МЗС, оборони. Але оскільки це наш політичний лідер, ми пропрезидентська парламентська фракція – ми в будь-якому випадку повинні прислухатися до його точки зору. Це абсолютно нормально, з цим погодяться всі українці, які довірили Зеленському владу в країні», – додав нардеп.

Нагадаємо, раніше голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що восени щонайменше три міністри можуть позбутися своїх мандатів і припинити працювати в Кабінеті міністрів. Водночас він визнав, що велика кількість чуток з приводу відставок в уряді мають неправдиву інформацію, і закликав не “годувати країну чутками”.

“Я вже анонсував, що восени ми, як мінімум, трьох міністрів очікуємо, що ми їх будемо позбавляти статусу міністра. Думаю, що кожен з українців розуміє, що несинхронно пливе цей корабель під назвою “уряд”. Будемо робити висновки, будемо дивитися на їхню звітність і ухвалювати рішення”, – зауважив Арахамія.

Водночас він додав, що багато чуток з приводу відставок в уряді мають неправдиву інформацію, тому закликав не годувати країну чутками.

Втім, ЗМІ повідомляли, що своїх посад цієї осені можуть позбутися від трьох до п’яти членів Кабміну. А на днях, в ефірі одного з телеканалів повідомила заступниця голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розповіла, що протягом наступних тижнів у Кабінеті міністрів можливі відставки в трьох міністерствах.

“Це будуть точкові зміни. Це не будуть великі зміни, перезавантаження, коли ми обирали уряд Шмигаля. Можливо, три міністерства, але знову ж таки, прізвища рано називати”, – заявила Кравчук.

За її словами, цей тиждень не буде пов’язаний із кадровими змінами. Вона додала, що, можливо, буде обговорення обрання голови правоохоронного комітету.

При цьому Кравчук підтвердила слова голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, що відставки можливі протягом двох тижнів.

Як заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, протягом наступних двох тижнів стане відомо, щодо яких міністрів надійдуть подання до Верховної Ради про звільнення.

Згодом у “Слузі народу” розповіли деталі відставок у вересні. Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Качура заявив, що Шмигалем задоволені, підуть деякі міністри, Разумков залишиться.